„Magyarország jövője akár 15-20 éves távlatban is eldőlhet Ukrajna európai uniós tagságán” – kezdte csütörtök esti Facebook-posztják Orbán Viktor, a miniszterelnök kijelentette, parancs van Brüsszelben arról, hogy 2030-ig meg kell történnie Ukrajna uniós csatlakozásának.
Az Európai Bizottság elnök asszonya, Ursula von der Leyen be is jelentette ezt az Európai Parlamentben”
– jelentette ki, majd a kormányfő úgy folytatta: ez itt kopogtat az ajtón, ez kevesebb, mint öt esztendő.
Lehet, hogy egyszer, valamikor, 20-30-40 év múlva alakulhatnak úgy a dolgok, hogy Ukrajna teljesíteni tudja azokat a feltételeket, amelyek a csatlakozáshoz kellenek, és amelyek nem rombolják le a magyar gazdaságot. De ez nincs a belátható 15 éves távlatban, az biztos!”
– szögezte le.
Orbán Viktor szerint a következő fél év legnehezebb és legnagyobb csatája ez lesz az egész Európai Unióban, mert ezen dől el az Európai Unió jövője. Mint mondta, ha nincs a magyar közvéleménynek egy nyilvánvaló többsége Ukrajna uniós tagságával szemben, „akkor nem biztos, hogy csak kormányzati erőből meg tudjuk védeni Magyarország érdekeit”.
Ezért a VOKS 2025-ön érdemes kizárólag a magyar érdekek szempontjából, Magyarország elért eredményeinek megóvása szempontjából gondolkodni és leadni a szavazatunkat”
– fogalmazott.