Krupincza Mariann
Krupincza Mariann
Krupincza Mariann

Ha kell, négy keréken, ha kell, a levegőből érkezik a segítség – mentőorvost kérdeztünk

Videó

„Hivatás az életért!” Ez az OMSZ mottója, amelyet minden, a szolgálat kötelékébe tartozó bajtárs magáénak érez. Ki alkalmas a mentő hivatásra? Milyen múltra tekint vissza idehaza a légimentés, illetve kik és mi módon működtek közre a három hónapos csecsemő újraélesztésében? Többek között ezekről kérdeztük Constantinovits Miklós mentőorvost. Interjú

2024.04.30 12:02

Országos főépítész: Új városrészekre van szükség Budapesten

Miként kerülhető el, hogy egy településre kikerüljön a „megtelt” tábla? Mikor születik újjá a rákosrendezői pályaudvar és környéke, épül-e újabb felhőkarcoló? Mindezekre Lánszki Regő, az Építési és Közlekedési Minisztérium építészeti államtitkára, országos főépítész adott választ. Interjú.

2024.04.27 06:35

Minden eszközt be kell vetni a gyermekek védelmében – Kocsis Máté a Mandinernek

Videó

A kormánypártok kedd este benyújtották az újabb gyermekvédelmi törvénycsomagot, amely értelmében a jövőben tovább szigorodhatnak majd a pedofilokat sújtó büntetések. Kocsis Mátét, a Fidesz frakcióvezetőjét a törvénycsomag főbb pontjairól, a hatályba lépés várható időpontjáról, az európai parlamenti választás tétjéről is kérdeztük. Interjúnk.

2024.04.26 12:04

Amikor „Isten báránya” is a politika áldozatául esik – Szentendre ellenzéki polgármestere megtiltotta egy keresztény jelkép használatát

Szentendrén március 1-jén bontott zászlót a Szentendre Összeköt Mozgalom, amely Petricskó Zoltánt indítja polgármesterjelöltként a Pest vármegyei városban a 2024-es önkormányzati választáson. Azonban a város ellenzéki vezetője sem a Szentendre név használatához, sem Isten bárányának ábrázolásához nem járult hozzá. Összeállításunk.

2024.04.19 19:17

„A társadalom akár hét százaléka is ikerpárokból állhatna, ha minden ikerbaba megszületne” – kutató a Mandinernek

Még manapság is sokan nagy érdeklődéssel tekintenek főként az egypetéjű ikerpárokra, akik sokszor valóban „olyanok, mint két tojás”. De vajon mindig ilyen volt az ikrek megítélése idehaza? Miért születik a háborúban több ikerpár? Többek között ezekről kérdeztük Pári Andrást, a KINCS kutatási vezetőjét. Interjúnk.

2024.03.29 15:44

Üres játszóterek, túlzsúfolt idősotthonok – valóban gyermektelenné válhat a világ? Ebből a dokumentumfilmből kiderül!

Mi az igazság: túlnépesedik a bolygónk vagy épp ennek az ellenkezőjétől kell tartanunk: az igazi társadalmi katasztrófát az okozhatja, hogy húsz éven belül összeomlik a népesség? Stephen J. Shaw, a „Születési szakadék – Gyermektelen világ” című dokumentumfilmében erre ad választ, és alaposan megkongatja a vészharangot.

2024.03.24 19:35

Akik mindent és mindenkit tönkretesznek maguk körül – van-e kiút a nárcisztikus fogságából

Egyre többek kapják meg a mindennapokban és a közéletben is, hogy nárvisztikusak. De mit is jelent pontosan, hogy valaki nárcisztikus? Honnan ismerhetjük fel, hogy egy nárcisztikus hálózott be minket? Milyen kiút vezet ebből a mérgező kapcsolatból? Többek között ezekről kérdeztük Mikó Krisztina online mentálhigiénés segítő-coach-ot. Interjúnk.

2024.03.16 14:54

Ők tették le a polgári Magyarország alapjait – a történelmi magyar családok szerepe az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcban

Gróf Batthyány Lajos, Zichy Antónia, Deák Ferenc, Kossuth Lajos. Fő- és középnemesek, akik szó szerint életüket és vérüket áldozták a magyar szabadságért. Mennyire kezeli helyén korunk az első magyar kormány miniszterelnökét? Miért a középnemesek vitték inkább a hátukon a társadalmi változást? Mit üzen 1848-1849? Ennek jártunk utána.

2024.03.16 05:15

A márciusi ifjak nyomában – a forradalom és a szabadságharc története a filmvásznon (VIDEÓK)

Nem Rákay Philip kreatív producer és csapata az első, akiket a magyar történelem e dicsőséges időszaka megihletett. A 20. század második felében kisebb-nagyobb kihagyásokkal több olyan film is – köztük regényadaptáció – készült, amelyeket márciusi ifjak, valamint a tekintélyparancsoló huszárok hazaszeretete és bátorsága ihletett. Összeállításunk.

2024.03.15 09:03

Fontos a támogató, segítő közeg – a ritka betegségek komoly kihívások elé állítják a családokat, de nincs lehetetlen

Február 29-e a ritka betegségek világnapja, amelyet a közösségért munkálkodók azért hívtak életre, hogy felhívják a figyelmet az érintettekre és családjaikra. Ezek egyike a Prader-Willi-szindróma, amelynek érintettjeit idehaza már egyesület is segíti. Baloghné Liplin Tündét, az egyesület elnökét kérdeztük. Összeállításunk.

2024.03.02 13:29

„Ha bátorkodok egyetérteni például Jézussal, akkor putyinista vagyok. Pedig nem, nem vagyok az” – Nagy Kriszta Tereskova a Mandinernek

Galéria

Virágok közt fekvő, táncra már képtelen gyönyörű balerinák, vérző pipacsok, katonai rohamsisakban pózoló „amazonok” és lánctalpakkal megtaposott barbie babák. Ezekkel a képekkel találkozhattunk Nagy Kriszta Tereskova „Ez az életem vége” című kiállításán. A művésszel életről, halálról és a napra pontosan két éve dúló orosz háborúról beszélgettünk.

2024.02.27 21:10