Hátborzongató: így ünneplik Izrael megtámadását a muszlim közösségek szerte a világon (VIDEÓK)
Még a tengerentúlon is szerveztek szimpátiatüntetéseket.
Az iskola jelenti az alapját az erős közösségnek, így az erős városnak is – hangzott el a Mathias Corvinus Collegium (MCC) veszprémi képzési központjának ünnepélyes tanévnyitóján és épületátadóján. Az esemény pódiumbeszélgetésén felszólalt az izraeli háború kapcsán Yacov-Hadas Handelsman, Izrael budapesti nagykövete is.
„Az iskola közösséget teremt, egy város pedig csak akkor lehet vonzó, ha erős a közössége. A történelem során többször is bebizonyosodott, hogy egy iskola reményt jelent, és jó megélni, hogy a város- és közösségépítő munkában nem vagyunk egyedül” – jelentette ki Porga Gyula, Veszprém polgármestere a Mathias Corvinus Collegium képzési központjának ünnepélyes tanévnyitóján és épületátadóján.
Az MCC veszprémi képzési központjában csaknem 100-an vesznek részt a Fiatal Tehetség Programban, és 11 intézmény több mint 300 diákja él a Középiskolás Program adta lehetőségekkel. Lánczi Péter, az MCC általános főigazgató-helyettese kiemelte, büszke ezekre a számokra, ám a helyi közösség erejét az érezheti igazán, aki részt vesz a rendkívüli népszerű programokon.
A létesítménnyel szemben él Ovádi Péter országgyűlési képviselő, miniszteri biztos, aki beszédében hangsúlyozta, a felújítási munkák is MCC-s színvonalon zajlottak, nem okoztak problémát a környéken élőknek:
Jó volt látni, ahogy napról napra szépül. Előtte festékbolt és nyílászárókkal foglalkozó üzlet volt itt, amire természetesen szükség van, ám egészen más most kinézni az ablakon, hogy egy iskolát látok”.
Az esemény zárásaként az izraeli háborúról tartottak pódiumbeszélgetést Yacov-Hadas Handelsman részvételével. Izrael budapesti nagykövete hangsúlyozta, ne gondolja senki, hogy ez csak az ő harcuk:
a terroristák Izrael elpusztításával kezdenék, de aztán a világ többi részét céloznák meg, mert ők így értelmezik a próféciát.
Az esemény moderátora, Veszprémy László Bernát történész, a Corvinák főszerkesztője arról is kérdezte a nagykövetet, mit gondol az Európában tapasztalt antiszemita hullámról.
Ezt is ajánljuk a témában
Még a tengerentúlon is szerveztek szimpátiatüntetéseket.
„A tüntetők többsége migrációs háttérrel rendelkező arab, palesztin, muszlim, akik kihasználják társadalmunk demokratikus értékeit az antidemokratikus nézetek hirdetésére, és a szólásszabadságra hivatkozva kérdőjelezik meg egy nép élethez való jogát. Ez elfogadhatatlan” – szögezte le Yacov-Hadas Handelsman.
Gladden Pappin, a Magyar Külügyi Intézet elnöke szerint az Egyesült Államokban egyre összetettebb kérdéssé válik Izrael és Ukrajna támogatására, hiszen az ukrajnai konfliktus nem úgy alakult, ahogy azt tervezték, kezd az iraki vagy az afganisztáni háborúra hasonlítani.
Ezt is ajánljuk a témában
A pénzügyminiszter nyilatkozata szerint az amerikaiak két háborút is tudnak finanszírozni.
Benkő Levente, Magyarország volt izraeli nagykövete kiemelte, a régióban kezdett normalizálódni az arab országok viszonya a zsidó állammal, ezt torpedózta meg a barbár támadás: „Van arra esély, hogy eszkalálódik a konfliktus, és ez nem Izrael számára lenne a legrosszabb, mert meggyőződésem, hogy meg tudja védeni magát.
Európára viszont gazdasági értelemben és a terrorveszély szempontjából is nagy kihívás várhat.”
A szerző a Corvinák újságírója.
Nyitókép: MCC/Gyurkovits Tamás