Veszélyben a magyarság, a világon egyedülálló flotta keresi a megoldást
Ha a vér nem is használható, a lélek igen.
Az európai és a globális politikáról, napjaink válságáról is szó esett a Mathias Corvinus Collegium kaposvári tanévnyitóján rendezett pódiumbeszélgetésen. Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója szerint az MCC-s oktatás is segít annak elsajátításában, hogyan szűrjük a világ minden tájáról érkező híreket.
A vidéki városok megtartó erejét úgy lehet a leginkább növelni, ha hasonló lehetőséget teszünk elérhetővé a fogékony éveikben járó diákoknak, mint amilyenhez akkor jutnának, ha a fővárosban élnének – jelentette ki Szalai Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium főigazgatója a kaposvári képviselet ünnepélyes tanévnyitóján. Hozzátette:
az MCC célja, hogy tovább erősítse helyi jelenlétét, ennek érdekében felújítja a 15 éve elhagyatott Kunffy-palotát, így várhatóan 2025 őszétől ismét élet költözik a város legendás épületébe.
Szita Károly, Kaposvár polgármestere elárulta, régi álma valósult meg azzal, hogy az MCC megérkezett a városba. Hangsúlyozta, nem elitképzőről van szó, hiszen az egyéni ambícióknak, a tudásvágynak semmi sem szabhat gátat, nem számít anyagi helyzet, társadalmi és szociális háttér.
Az esemény zárásaként „Magyarország helye Európa jövőjében” címmel tartottak pódiumbeszélgetést Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója, Kónya Imre korábbi belügyminiszter, valamint Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára, miniszterhelyettese részvételével, Szalai Zoltán moderálásával.
Szánthó Miklós kijelentette, azért is érezzük közvetlenebbül a világ változását, mert hamarabb jutnak el hozzánk az információk más földrészekről. Megjegyezte, többek között az is elsajátítható az MCC-ben, hogy mire érdemes összpontosítani ebben a zajban, miként kell szűrni és menedzselni a híreket.
Szerinte Brüsszelben minden nap feltalálnak egy emberi jogot, amivel felléphetnek a nemzetállamokkal szemben, és szándékosan felvizezik a jogállamiság tartalmát, hogy aztán könnyen ürügyeket találjanak az országok büntetésére.
Panyi Miklós úgy véli, Európának olyan migránsválsággal és terrorveszéllyel kell megküzdenie, amilyennel korábban soha.
„Olyan agymosás zajlik számos nyugati országban, hogy alapvető értékek kérdőjeleződnek meg, mint a nemzeti identitás, a vallásosság vagy a család fogalma. A muszlimok beáramlása Európába még nehezebb helyzetbe sodorja a kontinenst” – mutatott rá a miniszterhelyettes.
Ezt is ajánljuk a témában
Ha a vér nem is használható, a lélek igen.
Ezzel kapcsolatban Szánthó Miklós megjegyezte, ha a migrációpárti politikát azért erőltetik nyugaton, hogy a bevándorlók majd rájuk szavazzanak, akkor olyan szokások terjednek el Európában, amelyek teljesen idegenek a keresztény civilizációtól, és ellentétesek a „szivárványos érzékenyítéssel”.
A kalifátusban nincs Pride
– szögezte le a főigazgató, amihez Panyi Miklós hozzáfűzte, nem érti a Hamász terrorját elfogadó feministákat sem, hiszen abban a körben semmiféle jogaik nincsenek a nőknek. A miniszterhelyettes kiemelte, nagy veszélyt jelent, hogy a bevándorló közösségek lassan politikai tényezővé válnak nyugaton, és ha így folytatódik, idővel nyugaton is fizikailag kell megvédenünk a határt, nem csak délen.
A pódiumbeszélgetésen talán Kónya Imre volt a leginkább optimista, bár azt azért ő is megjegyezte, „borzasztóak” azok a politikusok, akik jelenleg a világ sorsáról döntenek, például Joe Biden. Viszont azt is kiemelte, hogy az emberek előbb-utóbb ezt megunják, és a demokrácia a biztosíték arra, hogy változtathatnak a politikai irányvonalon, ha akarnak.
A korábbi belügyminiszter azt is elmondta, megdöbbent az európai társadalom mai helyzetén, amikor fővárosokban ünnepelték a Hamász szörnyűségeit.
Ezt is ajánljuk a témában
Még a tengerentúlon is szerveztek szimpátiatüntetéseket.
A szerző a Corvinák újságírója.
Nyitókép: MCC/Gyurkovits Tamás