„Vajon mit mondanak ma azok, akik éveken keresztül nyilvánosan gyűlölték a menekülteket? Nem kéne most is kerítést építeni Magyarország nyugati határain, hogy megvédjuk Európát az első biztonságos országból tovább haladóktól? Mivel az iróniát nem szokás érteni, ezért kényszerből leírom: nem. De talán mai szemmel jobban megérthető az a végtelen aljasság, amivel milliók kezelték őket.
Amikor egy fagyasztóautóban 71 ember halt meg (közte nők és gyerekek), az erről szóló híreket pedig ellepték a »miért nem több?« , »kellene még sok ilyen kamion!« – kommentek. Amikor a kormánynak 1294 embert (mai szemmel gondolj bele ebbe a számba!) kellett volna befogadnia, de tízmilliárdokat költött inkább plakátkampányokra, hogy hasznot húzzon belőlük.