Hétezer forint. Nagyjából ennyi a bérleti díja annak az I. kerületi önkormányzat birtokában lévő szociális bérlakásnak, amit a V. Naszályi Márta vezette képviselőtestület ítélt oda egy pályázónak a közelmúltban. Az összeg alapján azt gondolhatnánk, egy kis értékű szükséglakásról van szó, ám nem egészen ez a helyzet.
Az említett ingatlan a Várhegy oldalában található csendes, nyugodt utcában álló társasház egyik lakása, amely annak ellenére, hogy szinte el van rejtve ebben az egyedi hangulatú mikrokörnyezetben, mégis minden szükséges szolgáltatáshoz elérhető közelségben van.
Ezzel önmagában persze nem volna semmi gond, hiszen miért ne nyerhetne el egy nehéz helyzetben lévő pályázó egy ilyen lakást? Maga a polgármester is rendszeresen hangsúlyozza, hogy szeretne a valóban rászorulók lakhatási problémáin segíteni. (Ezt a célt szolgálta volna elvileg egyik kezdeményezése is, amelyet az Utcáról a lakásba egyesülettel közösen tervezett, de eddig nem sok eredményt értek el.)
V. Naszályi nem mellesleg úgy lett polgármester, hogy sokan csak azért szavaztak rá, mert
a kampányban megígérte, hogy lehetővé teszi az örökbérleti joggal rendelkező lakosok részére az általuk birtokolt lakások megvásárlását.
részére az általuk birtokolt lakások megvásárlását.Ebből aztán végül nemhogy nem lett semmi, de épp az ezt lehetővé tévő, a helyi fideszes országgyűlési képviselőjelölt, Böröcz László által kezdeményezett lakástörvényt támadja rendszeresen a párbeszédes politikus. (Erről bővebben itt olvashat.) Sőt még a bérleti díjuk emelését is tervezte, ami miatt még a korábban rá szavazók is tiltakoztak ellene.
Cégtulajdonos, nyugdíjas jogász nyerte a szociális bérlakást...
A kedvezményezett személye azonban több kérdést is felvet. Egyrészt egy nyugdíjas jogászról van szó, aki bevallott hivatalos jövedelme alapján ugyan valószínűleg szabályosan kapta meg a megfelelő pontszámot a lakáspályázatra, de tény, hogy az illető
sokáig saját ügyvédi irodát vezetett, és nagyon keveset kereshetett, ha a nyugdíja alapján szociális bérlakásra jogosult.
Az ügyvéd emellett két saját céggel is rendelkezik (igaz ezek egyike éppen kényszertörlés alatt áll). Ezek a cégek korábban két egymáshoz közeli gazdagréti címre vannak bejegyezve. A nyertes pályázó saját nevén valószínűleg nincs ingatlan – hiszen ellenkező esetben nehezen kaphatta volna meg a bérleti jogot. Információink szerint a pályázat elbírálásánál a kerületi kötődésére is maximális, 10 pontot kapott. Ez azt jelenti, hogy legalább tíz éve él az I. kerületben.