Lassan két és fél év telt el az önkormányzati választások óta, ideje számot vetni arról, hogy mi történt a hangzatos ígéretekből, hogy is működik a kommunistákat és fasisztákat is összefogó szivárványkoalíció – kezdte napirend előtti felszólalását Borbély Lénárd, Csepel jobboldali polgármestere. A politikus úgy értékelt, kommunikációs városvezetés zajlik Budapesten. Kommunikációs trükkökön kívül semmilyen önálló fejlesztés nem történt a fővárosban, fejlődésnek nyoma sincs – folytatta, kiemelve: amilyen projektek jelenleg is folyamatban vannak, azok vagy korábban megindított fejlesztések, vagy kormányzati szerepvállalású projektek.
„Az ön kommunikációjából úgy tűnik, mintha minden rendben lenne” – mondta Borbély, jelezve, hogy erről szó sincs, elég csak a forgalomlassításokra, dugókra gondolni. És míg Karácsony Gergely Budapest kivéreztetéséről beszél, addig a városvezető bizalmasai fizetésemeléseket, prémiumokat kapnak. A kommunikációs zűrzavart pedig csak tovább tetézik, hogy Budapesten már annyira jól működik minden, már villamosépítésekbe is belekezdhet – utalt a főpolgármester korábbi kijelentésére. Egyetlen egy érdemi beruházás köthető Önhöz, a Városháza parkolójának felújítása. Igaz, a napirenden van olyan pont, amely ettől von el forrást – jegyezte meg.
Két és fél év után kezdjenek el végre dolgozni! – ez a budapestiek kérése.