Gyulai Márton szerint az ellenfelektől függetlenül mindent megtesznek, hogy a magyar főváros adhasson otthont a szabadtéri világbajnokságnak, s erre jó az esély. Kiemelte, sokat nyomhat a latban, hogy a hétvégén Győrben került sor a rendezési szempontból is nagyszerűen sikerült U18-as Európa-bajnokságra, ezzel Magyarország az első az európai szövetség 51 tagországa közül, amely minden elérhető atlétikai kontinensviadalnak volt házigazdája.
„Hogy egy értékes példát mondjak a múlt-jelen-jövő folytonosságra, Győrben 800 méteren második lett egy ír kislány, Sophie O'Sullivan, akinek az édesanyja, Sonja O'Sullivan, világbajnok futó, 1998-ban éppen Budapesten nyert Európa-bajnokságot 5000 méteren. Mi elintéztük, hogy ő adhassa át az érmet a kislányának, aki talán majd a 2023-as világbajnokságon szintén Budapesten állhat dobogóra" – mondta Gyulai Márton.
Amennyiben az IAAF tanácsa elfogadja az új pályázati folyamatot, december elején nevezhetik meg a 2023-as vb-rendezőt.