Koszorúzással tisztelegnek a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai rabok és kényszermunkások emléke előtt szombaton délelőtt a fővárosban az V. kerületi Honvéd téren a Gulág áldozatainak emlékkövénél – közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium pénteken az MTI-vel.
Közleményükben felidézték: 1944 őszétől csaknem 800 ezer embert hurcoltak el Magyarországról hadifogolyként vagy internáltként többéves kényszermunkára, akár negyedszázados száműzetésre a Szovjetunióba. A világháború után, a folyamatosan kiépülő kommunista diktatúrában koholt vádak alapján politikai foglyok és egyszerű járókelők tízezrei kerültek a gulág rabtelepeire.