Ugyanis immár Moszkva is tudja, hogy Zelenszkijtől ez elhangzott.
Ergo, ha a vezetékkel holnap történne valami, valahol az orosz-ukrán határ közelében, és Moszkva azt kommunikálná, hogy lám, lám, az ukránok csinálták, igen nehéz volna ám kibogozni, hogy ténylegesen mi történt.
Egy ilyen támadás ugyanis a végletekig feszítené a magyar-ukrán viszonyt, és komoly feszültséget tudna okozni a NATO-ukrán viszonyban is, hiszen mégiscsak egy NATO-ország kőolaj-ellátását vágnák el...
.
.
e) A történet talán legfontosabb tanulsága szerintem az, hogy érdemes volna felpörgetni a magyar diverzifikációs lépéseket, hogy csökkentsük a függést a Barátság kőolaj-vezetéktől (tartalékolás, alternatív kapacitások építésének felgyorsítása, stb.)
Persze, az ilyesmi pénzbe és időbe kerül, nyilván.
De tervezetten elkezdeni leválni a Barátságról valószínűleg még mindig jobb, mint egy szép napon hirtelen szembesülni annak a következményeivel, ha esetleg valaki tényleg felrobbantja (vagy esetleg véletlenül éri találat, mert az ukrán ellentámadás elindulásakor igen nagy tűzijátékot fog rendezni Ukrajna-szerte az orosz légierő...).
Szóval lehet, hogy az volna a legcélszerűbb, ha mindenki lehiggadna és cirkuszolás helyett elkezdene azokon a dolgokon dolgozni, amik rajtunk múlnak.”
Nyitókép: Mandiner-archív
***