„Bizonyos, hogy Isten különösen is törődik a társadalom peremén élőkkel. Az Írás tele van olyan figyelmeztetésekkel, amelyek a szegényeket és jogfosztottakat sújtó igazságtalanságokra vonatkoznak. De, ellentétben a felszabadítás evangéliumával, Isten elsősorban nem a politikai és gazdasági elnyomás alól szeretne minket felszabadítani, hanem a bűntől szeretne megváltani.
Ez nem azt jelenti, hogy eltagadnánk a fontosságát annak, hogy meg kell adni az embereknek, amire szükségük van. Épp ellenkezőleg, hisz a szükségletek kielégítése a kezdetektől fogva ott volt a keresztény cselekedetek középpontjában. (…)
Amikor Jézus az együttérzésről tanított, nem római konzulokhoz beszélt az ő kormányzati kötelességeikről, hanem egyénekhez szólt az ő erkölcsi kötelességeikről. Ez azért van, mert a felelősség bibliai változatában az egyház, és nem az állam az együttérzés eszköze.
Ahogy az istentől eredően rendeltetett, az állam feladata a rossz korlátozása, az igazságszolgáltatás és a társadalmi rend biztosítása. Az állam mindezt az állampolgárok jogainak védelme által biztosíthatja: mindenek előtt természetes jogaik védelmében, amelybe belatartozik a szólásszabadság, a gondolatszabadság, a vallásszabadság; és másodsorban az állampolgári jogaik által, mint a szavazás és az autóvezetés.”