Mértékadó brit lap: Zelenszkijnek valószínűleg meg kell alkudnia Putyinnal – és ezt már ő is tudja
Nem csak nekünk tűnt fel, tényleg egyre kevésbé harcias Zelenszkij retorikája.
Az Egyesült Államok elnöke az Egyesült Államok érdekeit védi; ha ezek egybeesnek a mieinkkel, hát egybeesnek, de most világossá vált, hogy a kétpárti támogatottságú dolgokat, mint a CEU, jobb nem bolygatni.
„Ha csak a Donald Trump januári hivatalba lépését követő kormányzati nyilatkozatokat nézzük, azt hihettük, itt az új világ. Hiszen az elnök maga mondta, nem különösebben foglalkoztatja a demokráciaexport, ami Magyarország számára nem jelenthet mást, mint hogy innentől szabad a gazda, az az idegesítő Goodfriend meg már úgyis rég hazament. Az ügyvivői nyilatkozatnak azonban van egy hangsúlyos szava: a kétpártiság. Hovatovább: a nemzeti ügyek. Ezeknél pedig egy percig nem számít, hogy Trump az egész kampánya alatt mást sem csinált, mint »George Sorost« ekézte.
Legyen világos: lehet, hogy Kostelanciknak a lelkiismerete szólalt meg, de magától – vagyis washingtoni jóváhagyás nélkül – soha nem tett volna közzé ilyen nyilatkozatot. Márpedig annak a külügyminisztériumnak, amelyiktől ő az utasításokat kapja, végső soron Donald Trump parancsol. Keserű csalódás lehet ez azoknak, akik azt hitték, hogy az új elnök a szuverenitásukért kardoskodó, Brüsszelből elnyomott közép-európai országok patrónusa lesz.
Nem, az Egyesült Államok elnöke az Egyesült Államok érdekeit védi; ha ezek egybeesnek a mieinkkel, hát egybeesnek, de most világossá vált, hogy a kétpárti támogatottságú dolgokat, mint a CEU, jobb nem bolygatni. És ezt az 1991-es alapítás óta – eddig – valahogy minden magyar kormány így gondolta.
Akit az érdekelt, hogy meddig mehetünk el Trumpék beleszólása nélkül, most megkapta a választ: pont eddig.”