„Az Amerika és szövetséges szolgái eddigi közel-keleti politikája miatt Európa létét fenyegető migránshullám önti el a kontinenst. Libanonban, Jordániában és Törökországban már sok millió szíriai menekült él, akik befogadása elől hermetikusan elzárkóznak az olajpénzben úszó, az Iszlám Államot és hasonló terrorszervezeteket támogató zsarnoki sejkségek. Ők Washington stratégiai szövetségesei, országaikban az uralkodókat elnyomó gépezetükkel az amerikai vezetés nem akarja sem erőszakkal, sem békés úton leváltani.
Pedig lenne miért. A Jement bombázó és ezrek halálát okozó Szaúd-Arábia ellen a nyugati politikai elit nem tiltakozik. Esetükben az sem baj, hogy ott a demokráciának és emberi jogoknak a nyoma sem látható. Most fognak nyilvánosan keresztre feszíteni egy tizenhét éves ellenzékit. A fejlevágásos, nyilvános kivégzések napirenden vannak.