„A mai nap az emlékezésé. Az ENSZ Közgyűlése január 27-ét a holokauszt nemzetközi emléknapjává nyilvánította. 1945-ben ezen a napon szabadult fel Auschwitz-Birkenau, a legnagyobb és leghírhedtebb náci haláltábor.
A holokauszt nekünk, magyaroknak nemzeti tragédiánk. A vészkorszakban odaveszett hatszázezer honfitársunkat, zsidókat, romákat és a törvények által zsidóvá tett polgárokat zömében magyarok jelentették fel, magyarok fogták le, magyarok lőtték a Dunába, vagy magyarok rakták őket az állami vasutak pontosan és fegyelmezetten közlekedő marhavagonjaira, amelyek a biztos pusztulásba szállították őket. A magyar állam, amelynek lehetősége és feladata lett volna, hogy megvédje a polgárait, elárulta őket, azt mondta rájuk, hogy idegenek, hazaárulók, pedig fordítva állt a dolog: épp a hazájuk árulta el őket.
Az ország kormánya azonban ma sem a 70 évvel ezelőtt történtekkel való szembenézést segíti, inkább az alaptörvény preambulumában próbálja kitörölni történelmünkből ezeket az éveket, és olyan emlékművet készül állítani, amelyben összemosódik az áldozatok és a bűnösök emléke. Ez a történelemhamisítás ráadásul azoknak az emlékét is meggyalázza, akik életük kockáztatásával próbálták menteni az áldozatokat: a magyar ellenállók és embermentők emlékét is. Mindez ellentétes a nemzet érdekével. Ezért a választások után – érdemi társadalmi vitát követően – olyan holokauszt-emlékművet kell emelnünk Magyarországon, amely méltó az áldozatok emlékéhez és szembenéz a nemzetre háruló felelősséggel is.
Ennek az emlékműnek, a 70. évfordulónak – és általában a magyar politikának – azt az erős üzenetet kell közvetítenie minden honfitársunk számára, hogy a szabad és demokratikus Magyarországon többé nem kell félnie senkinek, mert az állam megvédi minden polgárát - nemre, származásra és anyagi helyzetre való tekintet nélkül!”