„Nem jött be, kellett a műtét. Igen, fáj, igen, most egy darabig még lábadozik a párt, de kábé őszre kiderül, hogy ki volt a gazdatest és ki a daganat. Mi következik a párt szétnyiszálásából?
Az egyik fontos tanulságunk, hogy Schiffer András nélkül nincs LMP. Szinte az egyetlen ismertebb arca maradt a »hivatalos« pártnak, de így is győzni tudott. Láthatóan az eddigi politikai életútjához és személyiségéhez is leginkább illő pozícióba akarja vinni az LMP-t: a mérleg nyelve akar lenni. A Fidesztől lehulló szavazókból szemezgetne; a bázis bő milliós egyébként, van honnan. 2014-ben valami olyasmit kell majd a plakátokra írni, hogy »Fideszes voltál, de már nem akarsz Orbánra szavazni? Szavazz ránk, mi jobban utáljuk a szocikat, mint a Fideszt«.