az új miniszterelnök sorra tiszteletét teszi azoknál a külföldi vezetőknél, akik – Giorgia Meloni olasz miniszterelnök kivételével – április 12-én egy ilyen eredménynek drukkoltak. Akár tettek is érte. A héten Emmanuel Macron francia elnök és Friedrich Merz német kancellár a „menü”, két, hazájában rekordnépszerűtlen vezető, a múlt héten ugyebár Ursula von der Leyen volt a soros, előzőleg pedig Donald Tusk lengyel miniszterelnök, aki már az Orbán-kormány előző ellenzékének is kampányolt. Ezek az utak sem nélkülözik a színházi elemeket, megy a stream, dőlnek a posztok. Ám tegyük hozzá:
ha hazánk javára fordítható módon erősödnek a nemzetközi kapcsolatok, az mindenképp üdvözlendő.
Ez tehát még mindig inkább kampányolás, mint szigorú értelemben vett kormányzás. Az majd akkor következik, ha az adópolitika, az energetika, a vállalkozások szabályozása vagy épp a kultúra terén megszületnek az első érdemi döntések, elkészül a következő büdzsé, kiderül, mire és kiknek nem jut támogatás a közösből. Ezt az időpontot a Tisza láthatóan – saját szempontjából érthető módon – addig tolja ki, ameddig csak lehet.