„Szoboszlaival kapcsolatos aggályok” – emiatt rúgták ki Arne Slotot?

2026. június 02. 08:22

Nem kellett volna erőltetni a magyar klasszis bizonyos dolgait? Liverpooli források szerint Szoboszlai Dominik és Mohamed Szalah helyzetének „félrekezelése” kulcsszerepet játszhatott a holland vezetőedző bukásában.

2026. június 02. 08:22
null

Mint arról az elsők között beszámoltunk, éppen a hétvégi, budapesti Bajnokok Ligája-döntő napján menesztette a Liverpool FC eddigi vezetőedzőjét, Arne Slotot. A holland mester mindössze egy évvel azután távozott, hogy rögtön első idényében bajnoki címig vezette az együttest – idén viszont a nyári gigaköltekezés ellenére csak a mélyen várakozáson aluli 5. helyre tudta bekormányozni az egész évben szenvedő Vörösöket. A kikötővárosban most igyekeznek feltárni a kudarcok és a Slot kirúgása mögötti okokat, melyek között bizony vastagon ott van Szoboszlai Dominik szerepe is. 

SZALAH, Mohamed; SZOBOSZLAI Dominik
Mohamed Szalah és Szoboszlai Dominik voltak Arne Slot bukásának legfőbb okai? (Fotó: MTI/EPA/Adam Vaughan)

Miért erőltette Szoboszlai Dominiket?

A jól ismert szurkolói portál, a Rousing the Kop egy, a „A Liverpool játékosainak négy komoly problémájuk volt Arne Slottal a távozása előtt, köztük a Szoboszlaival kapcsolatos aggályok is” című elemzésben mutat rá azokra a belső okokra, amelyek Slot rohamos népszerűségvesztéséhez vezettek. Az írás szerint a holland a mostani szezon végére nagyrészt elveszítette az öltözőt, erre utalnak többek között az idő előtt távozó Mohamed Szalah frusztrált nyilatkozati és közösségi médiás posztjai, amelyekre a játékostársak is többnyire egyetértő reakciókat adtak.

Ezt is ajánljuk a témában

A portál által megjelölt négy konkrét ok közül 

  • az első nem meglepő módon éppen az egyiptomi ikon helyzetének (félre)kezelése volt: állítólag több játékos is a klub elmúlt éveinek legmeghatározóbb klasszisa pártjára állt az edzővel szemben, amikor Slot elkezdte Szalaht „jegelni” a szintén alulteljesítő nyári igazolások javára.
  • A második fő ok a számos alkalommal kivesézett probléma, Szoboszlai Dominik jobbhátvédként erőltetése volt, amivel az érintett mellett a drukkerek ellenérzését is kivívta Slot, hiszen a szezon toronymagasan legjobb liverpooli játékosának a középpályáról hátrarendelése egyúttal a maradék kreatív szikrát is kioltotta a csapat egyébként is döcögő támadójátékából. 
  • ezenfelül még két okot említenek: az egyik, hogy a Slot által hozott új játékosoknak állítólag sokkal kevesebb felelősséget kellett vállalniuk az esetleges gyenge teljesítményekért, a másik pedig, hogy a holland átesett egyik végletből a másikba, és a taktikai elemek eleinte túlmagyarázása után az évad végére már alig adott részletes utasításokat, így viszont még kaotikusabb lett a játék.

A portál szerint ez a négy problémakör összeadva már túl sok volt, ezt együttesen nem bírta el a kispad Arne Slot alatt. Mint ismert, utódja a Tóth Alex-féle Bournemouth-szal az elmúlt három évben erőn felül teljesítő, a Cseresznyésektől a nyáron távozó baszk Andoni Iraola lehet, aki idén klubtörténelmet írva Európa-liga-indulást harcolt ki a tengerparti kiscsapattal – januárban többek között a 'Poolt is legyőzve.

Ezt is ajánljuk a témában

Válogatott csapatkapitány és sajátos divatcézár

Közben hétfő délután befutottak a magyar válogatott péntek esti, finnek elleni, és a jövő keddi, kazahok elleni edzőmeccsre készülő tagjai az MLSZ telki edzőközpontjába, köztük természetesen Szoboszlai Dominikkel. A nemzeti együttes csapatkapitánya ezúttal is nagy visszhangot váltott ki egyedi öltözködési stílusával: egyesek megjegyzik, mintha egyenesen a milánói divathétről érkezett volna, mások szerint viszont a szettje meglehetősen „nőies” hatást kelt... Önök szerint?

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
RigbyMordecai
2026. június 03. 09:48
Ez a gatyó nagggyon röhejes, akár egy kis gatyás tyúk... Mindenki azt hord persze, ami neki tetszik, épp ezért én ilyenben a kertkapun kívülre nem lépnék. Ez a legbombázóbbaknak SEM àll jól, az utcán sem azért néznek utàna, mert de jó csàvó....
Válasz erre
0
0
deniel
2026. június 02. 18:22
számomra a pályán sem a játékával varázsolt el 36 bajnoki 6 gól igen csak gyengécske mutató. az öltözködése ki mit engedhet meg magának habár nem a ruha teszi az embert...
Válasz erre
0
0
Reszelő Aladár
2026. június 02. 13:09
Röviden szarabb volt a csapat a kopasz hollnaddal mint előtte. Átvette Klop csapatát és pár friss gondolat bőven elég volt egy bajnoki címhez. Amikor pedig saját csapatot épített, az meg vagy megsérült vagy nem működött. Vagy mind2.
Válasz erre
1
0
Ivan Fjodorovics
2026. június 02. 12:09
A ruha vacak, Szoboszlai kiváló, Slotnak nem jött össze, lapozzunk.
Válasz erre
0
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!