Jelentős mennyiségű csapadék várható – figyelmeztetést adtak ki több vármegyére

2026. június 02. 07:13

Vegyes az ég az ország fölött.

2026. június 02. 07:13
null

A HungaroMet arról ír, hogy kellemes, nyárias idővel indul a kedd, 

nyugat felől fokozatosan kitisztul az ég,

 a legmagasabb nappali hőmérséklet 23 és 29 fok között alakul, ugyanakkor

a keleti harmadban még maradhatnak felhősebb tájak: négy keleti vármegyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki 

a várható zivatarok és a jelentős mennyiségű csapadék miatt.

Kedden tehát legfeljebb a keleti harmadban fordulhat elő néhol csapadék, emellett helyenként lehetnek élénk széllökések. A Hungaromet zivatar miatt elsőfokú, vagyis citromsárga figyelmeztetést adott ki Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyékre.

 A csapadék mennyisége 20 és 30 milliliter között 

várható.

Nyitóképünk illusztráció. Forrása: Pixabay

 

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Voloka
2026. június 09. 07:12
" Add már, Uram az esőt....!
Válasz erre
0
0
csulak
2026. június 02. 12:02
minel tobb , annal jobb !
Válasz erre
0
0
Treeoflife
2026. június 02. 11:08
OK! Elég a jóslásból - már csak esne, nincs az a csapadék mennyiség, amit a föld nem tud elnyelni.
Válasz erre
2
0
szim-patikus
2026. június 02. 10:03
Végre.
Válasz erre
0
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!