Újabb nap, újabb kőkemény felszólítás: az ukrán külügyminiszter ráparancsolt Magyarországra és Szlovákiára

„Ez a két ország nem tarthatja túszként fogságban az egész Európai Uniót” – fogalmazott Andrij Szibiha.

Ukrajna új külügyminisztere 2024. szeptember 4-e óta. A fegyverszállítások legfőbb sürgetője, jó lengyel kapcsolatokkal, és azzal a kulcsüzenettel, hogy Oroszország meg akarja támadni Európát.

„Ez a két ország nem tarthatja túszként fogságban az egész Európai Uniót” – fogalmazott Andrij Szibiha.


A Brüsszellel kötött megállapodásra hivatkozik.


Azonnal reagált a külügyminiszter.


Közleményt adott ki az ukrán külügy.


Nem fogadjuk el, hogy a Brüsszel–Kijev tengellyel összefogva a Tisza és a DK ránk próbálja erőltetni Ukrajna EU-tagságát.


A Barátság kőolajvezetéken január vége óta nem érkezik olaj.


Kijev, Brüsszel és szövetségeseik egyre kevésbé titkolják, hogy szívesen fogadnák a kormányváltást. Ukrajnában és Kárpátalján közben beköszöntött a földi pokol.


Az ukrán elnök továbbra is megakadályozza, hogy a kőolajszállítás újrainduljon hazánk felé, pedig a Barátság vezeték műszakilag alkalmas lenne rá.


Az ukrán elnök dafke kitüntette a versenyzéstől a sisakja miatt eltiltott ukrán olimpikont.


Andrij Szibiha arra szólította fel a magyar kormányt, hogy „nyissa ki a szemét”.
