Újabb óriásberuházás érkezik Magyarországra
Dunavarsányban építi meg első közép-kelet-európai üzemét Dél-Korea vezető élelmiszeripari vállalata.
A koronavírus járvány gyorsan terjed az Egyesült Államokban, de a szakértők szerint már látszik a fény az alagút végén a Bloomberg szerzője szerint.
Az előzetes adatok alapján a Pfizer és a Moderna vakcinája sokkal hatékonyabb, mint arra sokan számítottak. Ezenfelül a kezelési módszerek és sokat javultak, amelynek következtében a halálozási ráta is folyamatosan csökken. A gazdasági fellendülés is megkezdődött, mivel októberben 638 ezer új munkahely jött létre és a munkanélküliségi ráta is hét százalék alá csökkent.
A csődeljárások a vírus előtti szintre csökkentek. A kisvállalkozások a túlélésért küzdenek, de felhasználják az áprilisban szerzett tapasztalatokat. Eközben
A pozitív adatok ellenére a közgazdászok szerint nem szabad elfeledkezni a mentőcsomag szükségességéről. A gazdasági fellendülés üteme csökken és
Szakértők szerint hiba lenne várni Biden beiktatásáig a támogatásokkal, mivel a gazdaságnak most van szüksége segítségre. A két politikai párt közötti kompromisszum nehéz lesz, de elengedhetetlen. Sokak szerint ugyanakkor már csak jövőre lehet bármilyen gazdaságélénkítés Amerikában.
A márciusban elfogadott CARES Act – 1,8 billió dolláros mentőcsomag – sokat segített a májusi, júniusi gazdasági növekedésben. A támogatás hatása mára kezd elkopni, amelynek eredményéül a gazdaság is lassulni kezdett. Júniushoz képest a munkahely-növekedés üteme 69 százalékkal csökkent augusztusban és 87 százalékkal októberben. Októberben 2,6-szor több hosszú távú munkanélküli volt, mint júniusban.
A fogyasztók ereje is kezd megcsappanni.
A JPMorgan szerint a fogyasztói kiadások szeptember óta nem voltak ilyen alacsony szinten. A márciusi támogatás növelte a háztartások bevételeit, amelynek hatására a személyes megtakarítások 34 százalékkal nőttek áprilisban.
A friss adatok szerint a háztartások megtakarítási rátája 20 százalékponttal csökkent szeptemberben.
A közgazdászok szerint télen a vírus rohamos terjedése tovább lassítja majd a gazdasági aktivitást. A szakértők szerint
(Borítókép: MTI)