„A Gellért Szállóban benne van a teljes XX. századi magyar történelem”
Gondoljunk bele, hogy a boldog békeidőkben kezdték el építeni, és folytatták az elhúzódó első világháború idején is, amikor már tényleg minden beruházás leállt a fővárosban.
Erős hittel kitartottak amellett, hogy ez a szálloda a világ turisztikai térképére helyezi Budapestet. Igazuk lett, a háborút követően igazolta őket az élet” – nyilatkozta Zsigmond Gábor történész az Indexnek kedden, aki Tiborcz Istvánnal, a BDPST Group tulajdonosával és elnökével közösen jegyzi a Hotel Gellért. Történelmi vendégéjszakák című könyvet. A szerzővel a lap a felújítás alatt álló szállodában elevenített fel néhányat a legérdekesebb történetek közül.
Az Antant katonái, az ünnepelt szépség, a bankrabló és a trónkövetelő
„A kezdetekben itt szállásolták el az antant katonáit, majd a Tanácsköztársaság vörös katonáit, jött a román hadsereg, őket Horthy Miklós és serege követte. A kormányzónak hosszú időn keresztül lakosztálya is volt az első emeleten, csak ezt követően érkeztek a klasszikus értelemben vett vendégek. Ez még csak a szálloda történetének első pár hónapja, hol vagyunk még a második világháborúban történtektől, az itt megszállt hírességektől, a trónkövetelőktől és a nemzetközi bankrablóktól” – mesélte a történész.
Értékmentés és az értékteremtés
„Nyugat-Európában ez a fajta társadalmi felelősségvállalás nem ritka. Egyfelől az adott fejlesztés iránti támogatottságot és elfogadást erősíti, másfelől pedig értéknövelő hatása is van, hiszen a fejlesztés kapcsán születő brandet is felfelé pozicionálja” – idézte fel a lap Tiborcz István, korábbi szavait a Történelmi vendégéjszakák című könyvvel összefüggésben, aki rámutatott arra is: szakmai tevékenységének alapja az értékmentés és az értékteremtés.