Reggelente négy-öt kávét is megiszik a ráckevei önkéntes karanténban: hirtelen ráérős lett, pedig a koronavírus-járvány előtt havonta csak egy napot pihent. Ő Reviczky Gábor, aki különböző szerepeiben széles tömegeket szórakoztatott az eddigi karrierje során, miközben rengeteg fájdalmat is hozott magával a gyerekkorából.
Sosem feldolgozható tragédiával indult a gyermekkora, 13 éves volt, amikor az édesanyja – aki igazoltan skizofréniában szenvedett – eldobta magától az életet. A gyermek Reviczky Gábor pedig ott maradt az édesapjával és az öccsével a feldolgozhatatlan traumával. Tatabányán volt gyerek – s ha már családi drámák, sosem felejti el azt sem, hogy a nagypapáját feketézésért első fokon halálra ítélték az ötvenes években. Végül megúszta börtönnel.
Most ráér beszélgetni. Ül a ráckevei ház teraszán és a kávéját kortyolgatja. S közben arról is beszél, hogyan próbálta feldolgozni az édesanyja elvesztését. Nehéz pillanatok ezek… Mint mondja, a család összefogott a bajban, de ő szinte így is az utcán nőtt fel. Hol ott bokszolt, hol pedig hivatalosan a ringben.
„Én is sokat kaptam, de emlékszem, volt egy Kovács nevű srác. Őt egy tizedmásodperc alatt kiütöttem, amikor belém kötött az utcán. Amúgy hosszútávfutó akartam lenni, a közértbe is futva mentem, de aztán hetedikben valami történt.”
Rátalált a színház. A nyolcadikos ballagókat búcsúztatták színházi előadással egy kultúrházban. Aztán befejezték, megtapsolták őket, majd elindultak az onnan három percre található öltöző felé. Már régen öltözködtek, amikor
jött lihegve valaki, hogy menjenek vissza meghajolni, mert azóta is zúg a taps.
„Érdekes, hogy életem leghosszabb tapsa az első volt” – mondja ezzel kapcsolatban Reviczky Gábor, aki szerint azért is közelített fiatalon a színészi pálya felé, mert Tatabányán volt egy ember, név szerint Éless Béla, aki a Marx Károly tudományegyetemen vörös diplomával végzett, de soha, egyetlen pillanatig nem dolgozott közgazdászként.
„Az irodalom, a színház volt a mindene, sokat tett a tatabányai kulturális életért és azért, hogy belőlem színész lehessen.”
A középiskolát már Budapesten, a nagy hírű Árpád Gimnáziumban végezte. Oda járt, ahová egykoron a színészlegenda Sinkovits Imre is. Sinkovits azt mondta, az Árpád Gimnázium a kivételes tanároknak köszönhetően tartást, erkölcsi érzéket adott neki. Reviczky szerint ő ennek már csak a maradékát kapta, de így is volt három olyan, régi vágású tanára, akiknek nem az volt a fontos, hogy egy diák mennyit tud a leckéből, hanem az, mennyire értette meg, mennyire tud azonosulni azzal, amit tanult.