Gépi tanulás a klímakutatásban

2017. április 21. 08:30

Mesterséges intelligenciával és gépi tanulással jobban elemezhető és érthető a klímaváltozás.

2017. április 21. 08:30

Az Amerikai Meteorológiai Társaság Mesterséges és számítási intelligencia és alkalmazásai a környezettudományokban konferenciáján egyértelmű igény mutatkozott a gépi tanulás integrációja iránt. A bemutatott projektek mind ezt a célkitűzést hangsúlyozták, mert csak így lehet mintákat azonosítani a gigászi adatsorokban. Ezek a minták segítenek életek megmentésében, idő és pénz megtakarításában a gyorsan változó környezetben.

A Goddard Űrrepülési Központ közösségi ötletbörzével (crowdsourcing) kombinál gépitanulás-algoritmust, hogy a NASA műholdas képei alapján jobban osztályozzon tenger feletti alacsony felhőket. Az információkkal a döntéshozók a klímaváltozás hatásait figyelembe vevő felelősebb javaslatokkal állnak elő.

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 1 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
A teremburáját
2017. április 21. 13:04
Persze, hiszen amit betáplálnak azt elemzi a MI és abból következtet! S mivel azt táplálják be amit a globális felmelegedés hívei és érdekeltjei akarnak, lám a MI őket igazolja! T i hatökrök: mióta a Földnek légköre van, van klímája is, hála a Napnak! S ez a klíma folyvást változik, hála a Föld helyzete/tengelye változásának. Ez a változás az utóbbi 3 millió évben ciklikus (glaciálisok és interglaciálisok , bennük meg stadiálisok és interstadiálisok, oszcillációk váltakozásával). Nincs olyan természetes vayg mesterséges intelligencia a Földön amely megtudná mondani, hogy jelenleg a 12.000 áve kezdődő felmelegedés meddig tart (még pár tizezer évig ha interglaciálisban vagyunk s mindössze párezer évig ha interstadiálisban!). S ezt az ember nem képes befolyásolni, bármennyire is képzelik így egyesek! A jóslataik meg mindig hibásak, mert az alap eleve rossz. A Szahara tízezer éve az ember hatása nélkül sivatagosodott el. De a természet - nem emberi léptékkel mérve - igen hamar regenerálódik, benne az élővilág is, a fajok meg mióta világ a világ folyvást változtak. Egyesek kihaltak, mások kialakultak. Csak az emberi butaság és hiszékenysség állandó!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!