Még a Google-nél is jobb keresőmotort találtak – bárki hozzáférhet, internetre sincs szükség
Az értelmes és hasznos innováció alapja a természet tanulmányozása.
Január 11-én mutatták be a Duna Művészegyüttes, hazánk kevés hivatásos táncegyüttese egyikének új darabját, ami Illyés Gyula Puszták népe című alkotását viszi színpadra.
„Egy népréteg lelkületét szeretném ábrázolni, ez minden törekvésem. Ha itt-ott mégis saját élményeimmel hozakodom elő, ezek az élmények csak magyarázó ábrák. Ami emléket feltárok, azért tárom fel, hogy rajtuk át próbáljak leereszkedni abba a mélyben fekvő, forró rétegbe, amely rettegve rejti gomolygó világát minden idegen tekintettől, még a tárgyilagos napvilágtól is” - írja Illyés Gyula a Puszták népében.
Illyés tárgyilagosan és részletgazdag képekben meséli el a mezőföldi puszták lakóinak mindennapi életét. Könyve egy olyan kegyetlen valóságot tár elénk, amely korábban ismeretlen volt a társadalom más rétegei számára - olvasható a Duna Művészegyüttes honlapján.
A Duna Művészegyüttes táncszínházi előadása a puszták népének kemény sorsa mellett felmutatja mindazon értékeket is, amit a cselédek, zsellérek, béresek egyszerűen a létezésükből fakadóan megalkottak. Betekintést nyújt abba a különleges világba, amelynek megismerésére és művelésére tették fel életüket a társulat tagjai is.
Az előadásban Illyés Gyula szűkebb hazája, a Mezőföld tánckultúrájának bemutatásán túl megjelennek Magyarország más tájegységein valaha cselédsorban élők táncai is, mint például somogyi, sárközi, zalai, felvidéki, szatmári falvak, és a Hortobágy lakóinak táncai is.