A közlemény szerint Az év bortermelője címmel 2012-ben kitüntetett Áts Károly személye garanciát jelent arra, hogy a Tokaj Kereskedőház borainak minősége tovább emelkedjen és olyan borfogyasztókhoz is eljusson, akik az ő eddigi munkája alapján figyeltek fel a tokaji borokra. Az egykor a Kertészeti Egyetemen diplomázott, 48 éves mádi borász korábban már 6 éven keresztül dolgozott a Tokaj Kereskedőháznál, most a Royal Tokaji Borászati Zrt-től és családi pincészete mellett tér vissza a kereskedőházhoz.
Fokoznák a minőséget és a presztízst
Áts Károly vezetésével megújul a borászati terület, aminek köszönhetően a társaság a magasabb minőségű borok előállításával újabb piacokon jelenhet meg, javítva ezzel profittermelő képességét. A közlemény hangsúlyozza, hogy a Tokaj Kereskedőház egyik legfontosabb szerepe továbbra is az integrátori feladatok ellátása, azzal a céllal, hogy a tokaj-hegyaljai termelőktől a szőlőtermést felvásárolja.
Márton Péter, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója szerint a nemzeti társaságok megújulásának egyik zászlóshajója a Tokaj Kereskedőház. Az MNV Zrt. elvárásainak megfelelően a társaság a szakértelem cégbe vonzásán és az adminisztratív eszközök fejlesztésén túl a minőség fokozásában, illetve a Tokaji márka presztízsének emelésében is jelentős lépéseket tesz. Ebbe a sorba illeszkedik az is, hogy Áts Károly főborászként csatlakozik a Tokaj Kereskedőházhoz - írják a közleményben.
Idén nőhet a kereslet a kerházas tokajik iránt
Kiss István korábbi vezérigazgató - a cég fennállásának húszéves jubileuma alkalmából tartott budapesti eseményen - elmondta: a kivitel visszaesése miatt tavaly csökkent a cég árbevétele az előző évhez képest, összességében mintegy 16 százalékkal. Tájékoztatása szerint 2012-ben 3,2 milliárd forint nettó árbevételt értek el. Úgy vélte, hogy 2013-ban a tradicionális piacokon ismét nő a kereslet a tokaji borok iránt. Így az árbevétel az év végére elérheti a nettó 3,4 milliárd forintot.
Január végén állítólag a száraz borból készített, mustsűrítménnyel visszaédesített borok miatt kellett távoznia Kiss Istvánnak a cég éléről. Marcinkó Ferenc, a tokaji hegyközség elnöke akkor azt mondta, a tokaji borok 80-85 százalékát száraz borból készített, utólagosan, mustsűrítménnyel édesített borként értékesítik a pincészetek.