William Hastings Burke három évig kutatta Albert Göring életét, majd meg is írta történetét a Thirty Four, azaz 34 című könyvében. „William egyetemistaként hallotta először Albert történetét, és nehezen akarta elhinni, hogy alig akad róla szóló írás. Évekre Európába költözött, hogy minél több anyagot találjon” - meséli Elizabeth Bunnell, a könyvből készült angol dokumentumfilm producere.
A Göring utolsó titka című alkotást többek közt Magyarországon forgatták, melyben közreműködött Cserépfalvi-Galligan Katalin, az angol titkosszolgálati múlttal rendelkező Cserépfalvi Imre lánya is. Elmondta: Hermann Göring öccse a 30-as évektől egészen 1944-ig gyakran megfordult Budapesten és számos magyar üldözött köszönheti neki az életét. Papírokkal, pénzzel segítette őket, ráadásul állítólag gyakran közreműködött szabotázsakciók eltussolásában is. Ehhez felhasználta nevét: nem hamisított, csak nem írta oda a keresztnevét. Albert Göringnek, hogy ne kerüljön a Gestapo kezére, olykor bátyja segítségére is szüksége volt.
Albert Göringet a nürnbergi perben is kihallgatták, 1966-ban elszegényedve érte a halál. A dokumentumfilm rámutat: valószínűleg azért nem jegyzik az embermentők között, mert neve mindenkit elriaszt. A kutatások szerint Albert Göring valószínűleg kapcsolatban állt a magyarországi zsidók mentésében közreműködő Carl Lutz budapesti svájci diplomatával és Raoul Wallenberggel is.