Az ukrán hadsereg lassan már csak a jelentésekben létezik: katonák tízezrei dezertálnak, a gyalogság szinte teljesen eltűnt
Havonta 16–20 ezer katona szökik meg Ukrajnából.

Ukrajna megérkezett a jó öreg szovjet időkbe, erre Zsukov marsall is csettintene.

A Ria Novosztyi arról ír, hogy az ukrán hadsereg parancsnoksága megkezdte a büntetőszázadok létrehozását.
A forrás tisztázta, hogy
a szumi hadműveleti-taktikai csoport parancsnoksága kezdte el az ilyen századok kialakítását,
célként jelölve meg a rohamosztagosok megerősítését. Az ügynökség forrása hozzátette:
a katonai fegyelem megszegőit, a dezertőröket és a Szumi irányban működő egységekből a nemkívánatos tiszteket küldik oda”.
A dezertálás teljesen megszokottá vált Ukrajnában, gyakorlatilag alig van ember, aki saját akaratából harcolna – mégis így halnak meg a lövészárkokban.
Ezt is ajánljuk a témában
Havonta 16–20 ezer katona szökik meg Ukrajnából.

Fotó: MTI/EPA/Szerhij Kozlov
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Ha nem megy önként, megy kényszerrel.


Ukrajna információi szerint az orosz hadsereg egy kiterjedt támadás előkészítésén dolgozik.


Egy léggömbről indítanák a fegyvert, 18 kilométer magasból.
