Pontot tett a találgatások végére Orbán Viktor: ez a sikerének titka

„Magyarország a magyaroké” – szögezte le a miniszterelnök.

Igyekezett megnyugtatni az olvasóit a „független tájékoztatás” során a Der Standard.
Marine Le Pen, a francia Nemzeti Tömörülés vezetője, Mormant-sur-Vernissonban szervezett találkozót európai jobboldali szövetségeseivel, köztük Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel – számolt be az eseményről a Der Standard.
Az osztrák lap szerint a rendezvény célja a Le Pen elleni belpolitikai nyomás enyhítése volt, mivel a francia igazságszolgáltatás 2030-ig eltiltotta őt a választásokon való részvételtől. Orbán beszédében a nemzet, család és keresztény kultúra védelmét hangsúlyozta, miközben a háborúért Ukrajnát tette felelőssé – írta a lap.
A találkozó célja az volt, hogy egységes jobboldali front látszatát keltse,
de a valóságban több európai jobboldali párt nem csatlakozott a kezdeményezéshez.
Ezt is ajánljuk a témában
„Magyarország a magyaroké” – szögezte le a miniszterelnök.
A cikket Magyarország megújult médiafigyelője, az OBSERVER szemlézte a mandiner.hu számára.
Nyitókép: Facebook
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Az amerikai elnök szerint ha az orosz elnök nem akar megállapodni, nehéz helyzetbe kerülne.
A NATO-szerű garanciák emlegetése aligha tetszett az orosz elnöknek, miközben adódik a kérdés: milyen kötelezettségeket róhat ez a szövetség tagjaira – így Magyarországra is.
Zelenszkij elárulta, mennyi pénzzel járult hozzá az EU a háború fenntartásához.