Joe Biden megint nem bírt magával: megharapott egy kisbabát (VIDEÓ)
Nem várt fordulat a Fehér Ház halloweeni partiján.
Konok Péter történész szerint itt „két lejárt szavatosságú design csap össze”, és nem lenne meglepő, ha végül a „buborékok” döntenének.
Nyitókép: Ian Maule, LOREN ELLIOTT / AFP
Az ATV Öt című politikai vitaműsorában is megkerülhetetlen téma volt a vészesen közelgő amerikai elnökválasztás. A beszélgetés során Ceglédi Zoltán politikai elemző idézte fel azt a hírt, hogy Joe Biden leköszönő elnök nemrég megharapott egy gyermeket. Az elemző itt megjegyezte, Biden szokott ilyet csinálni: „szagol, rág, eltéved. neveket összekever, halott embereket lát és hasonló” – sorolta a demokrata vezető furcsa tetteit.
Majd azt a kérdést tette fel, hogy
bárki is nyer, ki kormányoz majd?”
„Trumpnak van egy elképzelése, hogy 2025-ben hogyan alakítja át a teljes amerikai közigazgatást, az egész kormányzás lényegét. Ez mint szándék indokolt, mert az látjuk, hogy egy demens, naponta elemcserére szoruló bácsika névleg az Amerikai Egyesült Államok elnöke. Valaki most is döntéseket hoz” – hangsúlyozta Ceglédi.
Majd azzal folytatta, hogy Kamala Harris esetében nagy valószínűséggel maradnak azok, akik döntéseket hoznak, hiszen Harris alelnöke „ennek a szerencsétlen állapotban lévő embernek”. „Trump esetében pedig azt látjuk, hogy megpróbál majd, tanulva az előző elnökségének a végéből – főleg, mikor a koronavírusnál látszott, hogy az amerikai kormányzat belülről dolgozott azon, hogy a járványt elhasználva megbuktassa –, kezdeni a helyzettel valamit”.
Ezt is ajánljuk a témában
Nem várt fordulat a Fehér Ház halloweeni partiján.
Az elhangzottakra Konok Péter történész reagált először. Konok úgy vélekedett, az elsődleges kérdés, hogy „az amerikaiak az öreg bácsika status quo-jára szavaznak-e, mert Kamala Harris különösebb változásokat nem jelentett be még a kampány során sem; némi hangsúly eltolódás történt a woke-méteren.
Vagy azt mondják, hogy Trump ígéreteire figyelünk oda, mert Trump látszólag egész más dolgokat is mond.
Csak a Trump ezt már egyszer eljátszotta”.
A történész gondolatmenetét azzal zárt, hogy bár jósolgatni nem akar, „de itt két lejárt szavatosságú design az, ami összecsap”. Ezt követően felidézte A védett férfiak című művet, melyben egy képzelt Castro-beszédben is elhangzott, hogy ami Amerikában állandó az „a jenki imperalizmus”.
„Az utolsó pillanatban akár egy sima győzelem is lehet abból, amit fifty-fifty-nek látunk.
Ez arról szól, hogy ott nagyon fújják a buborékot, és ott majd a buborékok fognak dönteni”
– szögezte le Konok Péter.
Ezt is ajánljuk a témában
Úgy tűnik, Harrisnek nem elég már annyit mondania, hogy „nézzétek, én is színesbőrű vagyok”, ha egyszer a republikánusok az identitáspolitika helyett a valódi gondjaikról beszélnek. Elemzésünk.
Az idézett részleteket alább tekintheti meg:
Ezt is ajánljuk a témában
„Magyar szempontból nem nehéz eldöntenünk, hogy melyik jelölt győzelme jelentene jobb hírt hazánknak” – mutatnak rá a szakértők.
Kapcsolódó cikkek a Amerikai elnökválasztás 2024 aktában.
A független-objektív Politico szerint „megbocsátható”, hogy így mentheti ki egy „republikánus koncepciós perből” az adócsaló és drogfüggőként fegyvert vásárló Hunter Bident. Ám van egy kis bökkenő.
Zuckerberg korábban mindent bevallott, ugyanis úgy cenzúráztak, ahogy a demokraták kérték.
Az ügyet a hivatalban lévő elnökök elleni vádemelést tiltó szabályok miatt zárták le, de Trump második ciklusa után újranyithatják.