A Politico felderítette Trump alelnökének belső körét: kiderült, mindegyikük imádja Magyarországot!
Bevált a hazai kapcsolatépítés.
New Yorkban csapott össze Tim Walz minnesotai demokrata kormányzóval J. D. Vance.
Nyitókép: Youtube
A Magyar Nemzet arról ír, hogy J.D. Vance ohiói republikánus szenátor New Yorkban csapott össze Tim Walz minnesotai demokrata kormányzóval. A két amerikai alelnökjelölt először és egyetlen alkalommal nézett szembe egymással a vita színpadán. A vita 90 perces volt. A demokrata Tim Walz rögtön az elején összekeverte Iránt és Izraelt, majd
egy mondaton belül igyekezett kedvezni az Izraelt illetve a palesztinokat támogatóknak:
szerinte alapvető, hogy Izraelnek meg kell tudnia védeni magát, ki kell tudnia szabadítani a túszokat, ugyanakkor véget kell vetni a humanitárius krízisnek Gázában.
Utána Walz a kora miatt támadta a „csaknem nyolcvan éves” Donald Trump volt amerikai elnököt, miközben a jelenlegi elnök, Biden évekkel idősebb Trumpnál. J. D. Vance elmondta:
Donald Trump, akit Walz a káosz ügynökének igyekezett beállítani, valójában stabilitást hozott a világba
„a hatékony elrettentés megteremtésével”. A mostani támadást indító Irán több mint 100 milliárd dollárnyi befagyasztott pénzhez jutott hozzá a Biden–Harris-kormányzat alatt. Arra használják ezt a pénzt, hogy fegyvereket vásároljanak, amelyeket azután az Egyesült Államok szövetségesei ellen fordítanak. Donald Trump felismerte, hogy ahhoz, hogy az emberek féljenek az Egyesült Államoktól, az erőn keresztüli békére van szükség. Azt pedig
Izrael joga eldönteni, hogy mit kell tennie a biztonsága érdekében
– mondta.
Mikor volt utoljára olyan amerikai elnök, aki ideje alatt nem tört ki egy nagyobb konfliktus sem? – tette fel a költői kérdést, majd megválaszolta: Donald Trump kormányzása alatt.
Mielőtt a deportálásokról beszélnénk, el kell állítanunk a vérzést. Történelmi bevándorlási válságban vagyunk – hangsúlyozta a migrációval kapcsolatban. Elmondta:
Kamala Harris 94 Trump által hozott elnöki rendeletet függesztett fel, ami nem csak a migráció, de a fentanil beáramlásának megugrásához is vezetett.
Vance szerint meg kell építeni a Trump által elkezdett falat, és
végre kell hajtani a deportálásokat, kezdve a bűnöző migránsokkal,
és tenni kell az ellen is, hogy a bevándorlók lenyomják a béreket.
Walz szerint egy átfogó bevándorlási reform lehet a megoldás, amely egyszerre tartalmaz határbiztonsági intézkedéseket és a migránsok jogi lehetőségei melletti eljárások felgyorsítását. A demokrata politikus itt sem volt képes világos válaszokat adni. Arról is kérdezték Walzot, hogyan hajtaná végre a Kamala Harris által felvázolt ambiciózus gazdasági lépéseket anélkül, hogy az egekbe emelkedne a költségvetési hiány. Walz ehelyett magukról a tervekről, a lakáshiány enyhítéséről és az adócsökkentésről beszélt. Aztán ennyivel intézte el: „megkérjük a leggazdagabbakat, hogy fizessék meg a méltányos részüket”.
Vance leszögezte:
„Kamala Harrisnek már volt három és fél éve tenni mindazért, amit mostani programjában felvázolt. Ehelyett azonban az átlagemberek költségei jelentősen megnőttek.
Ez sokat elárul arról, mennyire lehet bízni a terveiben. Trump gazdaságpolitikája ellenben a legmagasabb hazavihető fizetést garantálta egy generáció óta, valamint ő tett hosszú idő óta először az amerikai gyártási kapacitások fejlesztéséért is.”
„Vissza fogunk térni a józan ész bölcsességéhez”
– ígérte Vance.
Ezt is ajánljuk a témában
Bevált a hazai kapcsolatépítés.
Ezt is ajánljuk a témában
Magyarbarátságán túl is számos izgalmas részlet van az amerikai szenátor életrajzában.
Itt megnézheti az egész vitát:
Kapcsolódó cikkek a Amerikai elnökválasztás 2024 aktában.
A független-objektív Politico szerint „megbocsátható”, hogy így mentheti ki egy „republikánus koncepciós perből” az adócsaló és drogfüggőként fegyvert vásárló Hunter Bident. Ám van egy kis bökkenő.
Zuckerberg korábban mindent bevallott, ugyanis úgy cenzúráztak, ahogy a demokraták kérték.
Az ügyet a hivatalban lévő elnökök elleni vádemelést tiltó szabályok miatt zárták le, de Trump második ciklusa után újranyithatják.