Kilőtték, mégis tovább folytatta a csatát a harckocsi
Egy drón találta el, és megsérült az üzemanyagtartálya, de az orosz tank mégis folytatta útját.
A legendás harckocsiba több hónap alatt leheltek újból életet a hadmérnökök.
Nyitókép: Képernyőfotó
A közösségi médiában egyre több olyan felvétel jelenik meg, amely arra utal, hogy orosz hadmérnökök egy kis csapata jóvoltából, mintegy fél évnyi megfeszített munkával
ismét működőképessé vált a Szovjetunió egyik legnagyobb, legnehezebb harckocsi-prototípusa, az Objekt 260 néven is ismert ISz-7-es.
A vonatkozó felvételt alább tekintheti meg:
A Portfolio összeállításából kiderült, hogy a Joszif Sztálin után elnevezett ISz-7-es vagy JSz-7-es egy hatalmas szovjet kísérleti nehézharckocsi volt, melynek első prototípusait közvetlenül a második ilághéború után építették meg. Összesen hat darabot készítettek belőle, rendszeresítése végül nem történ meg.
Felidézték, hogy először áprilisban jelentek meg arról felvételek, hogy a mérnökök új életet akarnak lehelni ezekbe a monstrumokba. A kísérlet pedig szeptemberre úgy tűnik sikerrel járt,
az ISz-7-es ismét önerőből jár, és a legfrisebb fotók, videók alapján új festést is kapott.
A Portfolio arra is kitért, hogy a mérnökök célja a projekttel kizárólag a történelmi emlékezet ápolása volt, és nem az, hogy ukrajnai frontra küldjék a masszív eszközt.
A lap hozzátette, hogy az ISz-7-es az egyik legnagyobb, legnehezebb harckocsi, melyet a szovjet hadiipar valaha előállított. Egy 68 tonna össztömegű, 130 milliméteres Sz-70-es típusú harckocsiágyúval felszerelt „nagyvas”, amelyet nyolc géppuskával is kiegészítettek az orosz mérnökök. A páncélost egy 1050 lóerős motor hajtotta.
Ezt is ajánljuk a témában
Egy drón találta el, és megsérült az üzemanyagtartálya, de az orosz tank mégis folytatta útját.