Két út áll az Európai Unió előtt: az egyik a történet végét jelentené

Egyre világosabb, Orbán Viktor miért hangoztatja régóta, hogy a brüsszeli politika irányát meg kell változtatni.

A NATO távozó főtitkára szerint valamikor le kell majd ülni Oroszországgal tárgyalni.

Fotó: MTI/EPA/Toms Kalnins
Jens Stoltenberg, a NATO most távozó főtitkára szerint a nyugati katonai szövetség többet tehetett volna azért, hogy ne törjön ki az ukrajnai háború. Mint egy német lapnak elmondta:

a NATO most katonai felszerelést ad egy háborúhoz – korábban adhatott volna azért, hogy megelőzzék a háborút.
A háború kitörése előtt a NATO tartózkodott Ukrajna felfegyverzésétől, azonban a háború kitörése után viszont sorra kapta Ukrajna a fegyvereket.
„A háború befejezéséhez újra párbeszédre lesz szükség Oroszországgal, egy bizonyos ponton. De annak az ukrán erőre kell alapozódnia” – fogalmazott Stoltenberg.