A transzneműséget megbánókat detranzícionálóknak hívják, és a hivatalos felmérések szerint a transzneműek 2 százalékát teszik ki, de a klinikai gyakorlat alapján valószínűsíthetjük, hogy sokkal nagyobb ez a szám, mivel sokuk eltűnik az ellátórendszerből. A detranzícionálók léte rendkívül kínos a transzmozgalomnak, ami azt hirdeti, hogy transznak lenni csodálatos, a nemváltás pedig csodálatos „utazás”. Lisa Littman kutatása szerint
csak a detranzícionálók 24 százaléka értesíti az egészségügyi rendszert, azaz a 2 százalék valójában 8 százalék körül lehet.
A mozgalom egyrészt azzal szokta lesöpörni a detranzícionálók, a „kisebbség kisebbsége” ügyét, hogy túl kevesen vannak, törpe kisebbség, akikkel nem érdemes foglalkozni. Ez egy meglehetősen következetlen érvelés, mivel ez alapján magát a transzmozgalmat, sőt az LMBTQ-mozgalmat is le lehetne söpörni az asztalról. Nagy kisebbségvédőnek adják el magukat, majd a számukra kellemetlen kisebbségek létét ignorálják. Nem szép.
Másrészt azt szokták felhozni a detranzícionálók ellen, hogy ők eleve nem is voltak transzok. Ez azonban álságos érvelés. Az LMBTQ-mozgalom hangsúlyozni szokta a szexualitás fluiditását – ami a kutatások szerint valóban igaz, már ami az LMBTQ-irányultságokat illeti. A heteroszexualitás meglehetősen stabil. De ha a szexualitás fluid, akkor bizonyára lehet valaki transz, aztán nem transz, legalábbis elvben. Persze tudjuk, hogy
a mozgalom szerint ez a fluiditás csak a heteroszexualitástól és a biológiai nemtől elfelé politikailag korrekt és elfogadható, visszafelé nem.
A transzmozgalom saját érvelése viszont ezzel összekeveredve és ellentmondásba keveredve az, hogy a transzneműség veleszületett és megváltoztathatatlan. Ez sem igaz: nem tud veleszületett lenni egy biológiánkkal ellentétes „nemi érzés”, és a gyakorlat sem igazolja. A transzmozgalom azt állítja, a transzneműség veleszületett és megváltoztathatatlan, ezért mindenkit, akinél kicsit is felmerül a transzság lehetősége, igyekszik beletolni a nemváltásba, majd a megbánók esetében széttárja a kezét, és azzal exkuzálja magát, hogy ja, hát nem is voltak transzok eleve sem, pedig a mozgalom erőltette az érintettek nemváltását. A probléma épp ez: lehetetlen megmondani előre, ki fogja megbánni. Márpedig a nemváltó beavatkozásokat nem lehet visszacsinálni.