Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter pedig március végén a panaszokra reagálva kifejtette, elítéli a vállalat kijelentéseit, „amik következményekkel fognak járni”, ha nem tudják alátámasztani; hozzátette, behívatta a Spar vezetőjét, és ezt neki is elmondta.
„Nincs döntés még arról, hogy megvásárolnák, Lázár Jánostól eddig csak javaslatként hangzott el” – tette hozzá.
A konfliktus csak tovább élesedett, időközben a Spar a magyarországi dolgozóinak is levelet írt, melyben hangoztatta, hogy „A SPAR Magyarország nyereséges lenne, ha nem lennének a szélsőséges ár- és adószabályok Magyarországon, melyek ebben a formában az EU egyetlen más országában sem léteznek”.
Most pedig a Reuters szerzett olyan értesüléseket, miszerint már az Európai Bizottság is vizsgálatot kezdett a különadó ügyében a Spar panaszlevele nyomán;
az EB megerősítette, hogy elemzi a panaszokat, és nyomon követik a helyzetet.
A történtek kapcsán a Portfolio arra is emlékeztetett, hogy az Európai Bizottság már 2023-ban is kritizálta a különadót, és diszkriminatívnak nevezte azt.
A portál szerint a jelenlegi vizsgálódás még nem jelenti automatikusan azt, hogy további lépéseket tesz az Európai Bizottság, mint például kötelezettségszegési eljárás indítása – de kizárni sem lehet ezt a forgatókönyvet.