Vészjósló hír érkezett Ukrajnából – a New York Times megtalálta a felelőst, Magyarországon kereste
Eközben nő azoknak a száma, akik hallgatnak, vagy az eddigiektől eltérően érvelnek.
A Nemzetközi Stratégiai Tanulmányok Intézetének éves katonai egyensúlyi jelentése alapján az ukránoknak 78 harcképes repülőgépe van, míg Oroszországnak 1169.
A következő hónapokban megérkeznek Ukrajnába a General Dynamics F-16 Fighting Falcon típusú vadászgépek – Norvégia, Dánia, Hollandia és Belgium több mint 60 darab F-16-ost ajánl fel, egy több nemzetből álló koalíció pedig már a pilóták és a személyzet kiképzését végzi –, ám ahhoz, hogy az egyhajtóműves szuperszonikus gépeket beillesszék a fegyverarzenáljukba, nem elég a pilóták felkészítése – írja az Euronews.
A légibázisok az orosz támadások elsődleges célpontjai lesznek, magukat a repülőgépeket az orosz légvédelmi rendszerek fogják megjelölni, javításuk is kihívást jelent majd, a felkészületlen kifutópályák használata pedig ugyancsak gondot okozhat az érzékeny gépeknek.
Egy ilyen gép nagyon érzékeny a szovjet korabeli MiG-ekhez és Szuhojokhoz képest, amelyeket az ukránok megszoktak. A szovjet gépek sokkal durvábbak, rosszul karbantartott repterekről fel tudnak szállni, és kevesebb karbantartást igényelnek. A Nemzetközi Stratégiai Tanulmányok Intézetének éves katonai egyensúlyi jelentése alapján
2022 elején Ukrajna 71 Szu-27-es és MiG-29-es vadászgéppel, 14 Szu-24M bombázóval és 31 Szu-25-ös támadó repülőgéppel rendelkezett.
A 2024-es jelentés szerint 78 harcképes repülőgépe van, míg Oroszországnak 1169.
Nyitóképünk archív: Egy amerikai F16 C vadászrepülőgép leszállás után a Magyar Honvédség 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázisán Kecskeméten 2005-ben. MTI Fotó/Ujvári Sándor
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
„Emberéletek vesznek oda! Félkegyelműek!” – reagált a hírre Donald Trump Jr.
Az ukrán elnököt nagyon hamar meggyőzte Donald Trump.
Kanada ukrajnai nagykövetének ismeretei szerint az ukrán haderő egyre „öregebb”.