Az amerikai Kongresszus két republikánus tagja a TikTok közösségi oldal betiltását kezdeményezi az Egyesült Államokban a nemzetbiztonság védelmére hivatkozva – írta a Washington Post pénteken.
Marco Rubio szenátor és Mike Gallagher a napilapban megjelent közös véleménycikkben jelentette, hogy
jogszabályt terjesztenek elő a TikTok és minden más közösségi alkalmazás betiltásáról, amely a Kínai Kommunista Párt befolyása alatt áll.
Átfedések lehetnek a közösségi alkalmazás anyavállalata és a kínai állampárt propagandaszervezetei között
A két politikus egy közelmúltbeli jelentésre hivatkozik, hogy átfedések vannak a közösségi videóalkalmazás anyavállalata, a ByteDance és a kínai állampárt propagandaszervezetei között. Álláspontjuk szerint a Kínai Kommunista Párt a saját narratívájának közvetítésére használja fel a TikTokot, ami
jelentős nemzetbiztonsági fenyegetést jelent az Egyesült Államok számára.
Mint írják, nem bíznak a Biden-kormányzat által indított a TikTok adatvédelmi gyakorlatának nemzetbiztonsági felülvizsgálatában.
Újabb felvonásához érkezett az Egyesült Államok és a TikTok közötti, lassan hőseposzi terjedelművé váló konfliktus. Az USA-ban ismét egyre erősebbek azok a hangok, amelyek a kínai hátterű közösségi platform betiltását szorgalmazzák az országban - adatvédelmi okokra hivatkozva. Az aligha újdonság, hogy Kínában a személyes adatok és a privát szféra védelme sokkal kevésbé hangsúlyos, mint Európában vagy az Egyesült Államokban, és akkor finoman szóltunk.
A Washington Post megjegyzi, hogy a politikusok két módon kezdeményezhetik a jogszabályt: beterjeszthetik még az év vége előtt idén elfogadni tervezett átfogó védelmi-felhatalmazási törvény részeként, vagy a jövő évtől minden valószínűség szerint republikánus többségű Képviselőházon keresztül.
Marco Rubio, a Szenátus hírszerzési különbizottságának alelnöke, akit kedden Floridában nagy többséggel választották szenátorrá újabb 6 évre. Mike Gallagher a képviselőház tagja Wisconsin államból.
(MTI)
Nyitókép: MARIJAN MURAT / DPA / DPA PICTURE-ALLIANCE VIA AFP