Osztrák fegyverletétel: a kormány fizet a szíriai menekülteknek, ha hajlandók hazatérni
2015 óta 87 ezer szír állampolgár kapott menekültstátust az osztrák hatóságoktól.
Kétharmaduk szerint a bevándorlás negatív hatással van a közbiztonságra – derült ki egy új felmérésből.
Egy új közvélemény-kutatás szerint tíz franciából nyolc úgy véli, az országnak nem kell még több bevándorlót befogadnia – adja hírül a Journal du Dimanche. A felmérést az Ifop készítette az újság, a Jean-Jaures Alapítvány és az Amerikai Zsidó Bizottság számára.
A felmérésből kiderül: a franciák 52%-a gondolja úgy, hogy túl sok migráns érkezik Franciaországba, míg 27% úgy vélekedik, „eleget” fogadnak be belőlük, így jön ki az említett arány. 64% osztja a nézetet, miszerint „az országban már sok bevándorló él, és nem kívánatos még több bevándorlót befogadni”. Az elutasító hozzáállást az a félelem magyarázza, hogy egy túlságosan befogadó politika még több migránst vonzana az országba, a bevándorlás rontja a fizetéseket, és az értékkülönbségek együttélési problémákat hoznak magukkal. A válaszadók 84%-a szerint a bevándorlás témájáról nem lehet „nyugodtan” beszélni, míg közül háromnegyedük úgy gondolja, a bevándorlásnak nagyobb költsége van, mint amennyit hoz a franciáknak. Kétharmaduk szerint a bevándorlás negatív hatással van a közbiztonságra.
A cikk rámutat: a jobboldali és a baloldali szavazók között 40-50 százalékos eltérések is vannak egy-egy kérdés megítélésében. A Macron-szavazók inkább a baloldalhoz húznak a bevándorlása ára, a bevándorlók szavazati joga, illetve a bevándorláshoz kapcsolódó terrorizmusveszély kérdésében.
A probléma kezelését illetően azonban a franciák mérsékeltebb nézeteket vallanak, mint az előző években: habár a határellenőrzés visszaállítását és a családegyesítés megakadályozását is támogatja a franciák többsége (60%, illetve 52%), ezen intézkedések támogatóinak aránya csökkent tavaly, illetve tavalyelőtthöz képest.