A tűzszünet tesztje: késeléses merénylet Tel-Avivban és izraeli rajtaütés Dzseninben
A gázai tűzszünettel sem nyugodtak le a kedélyek: az izraeli hadsereg akciót hajtott végre, míg egy arab zsidókat akart ölni.
Roger Waters és társai nyomása ellenére sem bojkottálja Izraelt az ausztrál rocksztár.
Politikai csatározás alakult ki az angolszász popzene vezető figurái között. A politikai aktivizmusáról ismert Roger Waters, a Pink Floyd egykori basszusgitárosa régóta szervezi az Izrael elleni nemzetközi zenészbojkottot, amihez az évek során olyan előadók csatlakoztak, mint Santana, Annie Lennox vagy a Massive Attack és Brian Eno. A bojkottálok a palesztinokkal szembeni izraeli politikát kritizálják.
Vannak azonban olyan előadók, akik nem kívánnak csatlakozni a bojkotthoz. A nyomás ellenére koncertet adott mostanában Izraelben a Radiohead, a Metallica, Elton John és Madonna. Thom Yorke, a Radiohead énekes szerint egy országban koncertezni nem egy kormányzat melletti kiállást jelent, és a zenének és művészetnek a határok átlépéséről és nem határok építéséről kellene szólnia.
Legutóbb Nick Cave csatlakozott az Izraelben koncertező sztárok szűk táborához. Az ausztrál gyökerű alternatív rocker pár napja adott a zsidó államban koncertet a Bad Seeds-szel, annak ellenére, hogy Roger Waters személyesen szólította fel az izraeli „apartheid” miatt a bojkottra.
Nick Cave arról beszélt: erős kapcsolata van Izraelhez, amit nehezen tud szavakba önteni. Elmondta, hogy drága elmenni Izraelbe koncertezni, ráadásul az embernek el kell viselnie Roger Waters és társai részéről a „nyilvános megalázást”. Cave szerint senki nem szereti a nyilvános megalázásokat, és ezért vagy húsz évig inkább ő sem vállalta az izraeli koncerteket.
A változást az hozta el nála, amikor Brian Eno egy Palesztina melletti petíció aláírására kérte őt, és ehhez nem csatlakozott végül. Cave gyávának érezte magát, hogy eddig nem koncertezett Izraelben.
Úgy fogalmazott, elege lett abból, hogy egyes emberek el akarnak hallgattatni, meg akarnak félemlíteni, cenzúrázni akarnak zenészeket. Ő viszont szereti Izraelt és az izraelieket, ezért úgy döntött, hogy kiáll azok ellen, akik el akarnak hallgattatni zenészeket. Így végül pont a bojkott miatt döntött úgy, hogy csak azért is fellép a zsidó államban.