„Ilyenkor kell észnél lenni” – Orbán Viktor szerint a legsötétebb órában vagyunk
„Ezt a két hónapot kell okos, higgadt politikával túlélni” – húzta alá a kormányfő.
Amellett, hogy az amerikai nukleáris robbanófejek kivonását követeli az országból, Martin Schulz szociáldemokrata kancellárjelölt az ellen is kikelt, hogy Németország GDP-je 2%-át védelemre költse.
„Az országunkban található atomfegyverek felső határa nulla kell, hogy legyen. Azt akarjuk, hogy az Egyesült Államok összes atomfegyverét kivonja Németországból” – írta Martin Schulz szociáldemokrata kancellárjelölt a Twitteren.
Körülbelül húsz amerikai nukleáris robbanófej lehet jelenleg is a nyugat-németországi Büchel katonai bázisán. Martin Schulz a német kancellári választások hajrájában megígérte – megválasztása esetén ezeknek száma nullára fog csökkenni.
Az SPD kancellárjelöltje egy beszédében kikelt az ellen is, hogy a szövetségi állam az Egyesült Államok felhívására a NATO által is megkövetelt GDP 2%-ára emelje a védelemre fordított összeget. „Trump ragaszkodik hozzá, hogy a GDP-nk 2%-át – amely 30 millió eurót tesz ki – a hadseregre költsük, és Merkel mindebbe a német emberek megkérdezése nélkül beleegyezett” – nyilatkozta a politikus.
Úgy tűnik azonban Merkel támogatottsága nem apad, így a jelenlegi kancellárnak egyelőre nincs félnivalója a szeptemberi választásokon: a CDU és a CSU jelöltje 39,5%-on, míg Schulz tetemes lemaradással 24,5%-on áll.