Érkezhet az ifjabb Sarkozy a francia politikába, és nem akárki a példaképe
A volt elnök fia az elmúlt 15 év nagy részét az Egyesült Államokban töltötte, s innen visszatérve jelent meg a francia nyilvánosságban.
Az alagút környékének elárasztásától azt várják, hogy még nehezebb lesz átjutni a biztonsági rendszeren.
A Csalagút üzemeltetői megelégelték a folyamatos illegális bejutási kísérleteket, ezért a korábban felépített kerítés után vízzel árasztották el a környéket – írja a The Local francia kiadása. Ahogy az Eurotunnel szóvivője, John Keefe fogalmazott: „Az alagút egy mocsaras területen épült, amit a víztől hódítottak el. Most hagytuk, hogy emelkedjen a vízszint, mindezt azért, hogy megakadályozza az embereket a kerítések megközelítésében – a természeti környezetet használjuk a védelmi rendszer egyik elemeként.”
A Franciaországot Nagy-Britanniával összekötő alagút üzemeltetői azt követően döntöttek az elárasztás mellett, hogy mintegy száz hektárnyi növényzetet távolítottak el a környékről a biztonság növelése érdekében. Erre azért volt szükség, mert a Dzsungel nevű illegális menekülttábor lakói újra és újra megkíséreltek erőszakkal bejutni az alagútba.
A legnagyobb ilyen betörési kísérlet során 2015 nyarán mintegy ezerötszázan rohamozták meg a terminál területét, a rendfenntartók könnygázzal fékezték meg őket. „A további biztonsági intézkedések nagyon jól működnek a nyár óta. A kerítésrendszeren nehéz átjutni, és 460 rendőr is vigyáz a rendre. Október óta alig volt áttörés a kerítésen.” – mondta a szóvivő.
*
Fotó: La Voix Du Nord