Figyelmeztetett a szenátor: titokzatos drónok repkednek New Jersey felett
Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a bejelentett drónészlelések nemzetbiztonsági vagy közbiztonsági fenyegetést jelentenének.
Normalizálni igyekszik kétoldalú kapcsolatait Amerika és Kuba. Barack Obama amerikai elnök bejelentette, hogy nagykövetséget akarnak nyitni Havannában. Kuba elengedett egy amerikai, Amerika pedig három kubai foglyot, és az embargót is feloldhatják.
Új fejezet kezdődik az Egyesült Államok és Kuba viszonyában, a két ország normalizálni készül a kétoldalú kapcsolatokat – jelentette ki szerdai washingtoni sajtótájékoztatóján Barack Obama amerikai elnök.
Obama utasította John Kerry amerikai külügyminisztert, hogy kezdjen tárgyalásokat a teljes körű diplomáciai kapcsolatok helyreállításáról. Az Egyesült Államok nagykövetséget kíván nyitni Havannában. Obama sajtótájékoztatójával párhuzamosan Raúl Castro kubai elnök is országos jelentőségű bejelentést tesz az amerikai-kubai viszonyról.
Kuba öt év börtön után szabadon engedte Alan Grosst, akit azért tartóztattak le, mert az USAID segélyszervezet munkatársaként számítógépeket és más műszaki eszközöket vitt Kubába, hogy internetkapcsolatot létesítsen a kubai zsidó közösség számára. Gross elengedéséért cserébe Amerika három kubai foglyot bocsátott szabadon, akik azért voltak börtönben, mert Havannának kémkedtek. Egyikük rendőrgyilkosság miatt életfogytiglant kapott. A foglyok elengedése kapcsán Raúl Castro telefonon beszélt Obamával. A szenátus külügyi bizottságának elnöke bírálta, hogy Grossért cserébe veszélyes bűnözőket engedtek szabadon.
Jelenleg amerikai állampolgárok nem utazhatnak Kubába, és kereskedelmi embargó is érvényben van. Az is lehetséges, hogy Kuba lekerül majd a terrorizmust támogató államok amerikai listájáról – írja az Index. A portál emlékeztet: januártól a kongresszus mindkét házában republikánus többség lesz, így kérdéses, hogy támogatni fogják-e a képviselők az elnök megbékélési politikáját.