Jézus élete után a kiválasztottak maradtak meg nekünk
Isten igéjét nemcsak a Biblia hirdeti, de minden ihletett mű, így például akár egy festmény, egy regény. Vagy éppen egy sorozat, amely Jézus élete alapján még rekordot is állított.
Kínai és török kutatók szerint előkerült Noé bárkája. A bibliai történetnek létezhet tudományos alapja.
Az Ararát-hegyen, Kelet-Törökországban leltek rá négyezer méteres magasságban a fából készült szerkezet maradványára. A szénvizsgálat azt bizonyítotja, hogy 4800 éves - így abból az időből származik, amikor a Biblia szerint Isten özönvízzel büntette az emberiséget. Noé története Mózes első könyvének 6-9. részeiben olvasható. Joang Wing-csong hongkongi dokumentumfilm-rendező azt mondta az AFP-nek, hogy a megtalált szerkezetnek több, fargerendákból épített rekesze van, amelyek feltehetőleg a szállított állatoknak szolgáltak menedékül. Joang kizárta annak lehetőségét, hogy egy korai emberi település nyomára bukkantak volna, mivel állítólag 3500 méteres magasság fölött ilyen nem létezett akkoriban.
A helyi török hatóságok arra fogják kérni az ankarai kormányt, hogy kérje fel az ENSZ-t, hogy nyilvánítsa a világörökség részének a területet, mely így védettséget kaphat a régészeti ásatásoknak. Egy tudományos magyarázat szerint a jégkorszak végével a Földközi-tenger szintje emelkedni kezdett, végül áttörte a Boszporuszi sziklagátat, és elöntötte a Fekete-tenger medencéjét, ahol a tengerszintnél 130-200 méterrel alacsonyabban elterülő, jóval kisebb kiterjedésű édesvizű, vagy enyhén sós tó terült el - így lehet alapja az özönvíz-legendának.