Eretnek az, aki hisz Hugh Grant hazugságainak
Vallásról, hitről és választásról veszélyes a nagyközönségnek nyilatkozni vagy akár szónokolni, mert könnyű belefutni abba a hibába, hogy alaptalanul valótlanságokat állítunk.
Mahoney professzor szerint Mindszenty paraszti származékként „plebejus konzervatív” volt, aki úgy volt hazafi, hogy ellenezte a „radikális nacionalizmust”.
„Mélyen informatív, megrendítő, spirituálisan és politikailag cselekvésre késztet” – mondja az amerikai Catholic World Review-nak adott interjúban a kommunisták által üldözött Mindszenty József bíboros, hercegpímás emlékiratairól Daniel J. Mahoney.
Mahoney, aki a politikatudomány professzora a massachusettsi Assumption University in Worcesteren, a hercegprímás emlékiratainak Ignatius Press által megjelentetett amerikai kiadásához írta az előszót. A lapnak adott interjúban elmondja: ő maga régi tisztelője a hercegprímásnak. Szerinte Mindszenty paraszti származékként „plebejus konzervatív” volt, aki úgy volt hazafi, hogy ellenezte a „radikális nacionalizmust”.
Mahoney arra a kérdésre, hogy miben segíthet ma nekünk Mindszenty példája, hozzáteszi: ma számos prominens katolikus ugyanúgy akar térdelni a világ előtt, mint Jacques Maritain 1966-ban. Alkalmazkodni akarnak és dialógust akarnak azzal, amit XVI. Benedek pápa „a relativizmus diktatúrájának” nevezett. Ők „összekeverik a kereszténységet a puhasággal, az utopianizmussal és a humanitarianizmussal”. Ebben a felfogásban nincs bűn, így a megbánásnak sincs helye, nincs gonosz, csak „igazságtalan társadalmi struktúrák”. Mahoney szerint Mindszenty jó ellenszer ezen felfogás ellen.