Kína összességében is egy súlycsoport az USA-val, de egyes területeken messze elöl jár
Lehet Kínát szankcionálni, de vissza fognak ütni, úgy, hogy az fájjon.
Mahoney professzor szerint Mindszenty paraszti származékként „plebejus konzervatív” volt, aki úgy volt hazafi, hogy ellenezte a „radikális nacionalizmust”.
„Mélyen informatív, megrendítő, spirituálisan és politikailag cselekvésre késztet” – mondja az amerikai Catholic World Review-nak adott interjúban a kommunisták által üldözött Mindszenty József bíboros, hercegpímás emlékiratairól Daniel J. Mahoney.
Mahoney, aki a politikatudomány professzora a massachusettsi Assumption University in Worcesteren, a hercegprímás emlékiratainak Ignatius Press által megjelentetett amerikai kiadásához írta az előszót. A lapnak adott interjúban elmondja: ő maga régi tisztelője a hercegprímásnak. Szerinte Mindszenty paraszti származékként „plebejus konzervatív” volt, aki úgy volt hazafi, hogy ellenezte a „radikális nacionalizmust”.
Mahoney arra a kérdésre, hogy miben segíthet ma nekünk Mindszenty példája, hozzáteszi: ma számos prominens katolikus ugyanúgy akar térdelni a világ előtt, mint Jacques Maritain 1966-ban. Alkalmazkodni akarnak és dialógust akarnak azzal, amit XVI. Benedek pápa „a relativizmus diktatúrájának” nevezett. Ők „összekeverik a kereszténységet a puhasággal, az utopianizmussal és a humanitarianizmussal”. Ebben a felfogásban nincs bűn, így a megbánásnak sincs helye, nincs gonosz, csak „igazságtalan társadalmi struktúrák”. Mahoney szerint Mindszenty jó ellenszer ezen felfogás ellen.