DK-s vezetésű kerületben landolt az immáron momentumos színekben politizáló Stummer János – tudta meg a Mandiner.
Stummer azután hagyta ott a Jobbikot, hogy a mozgalom tisztújító kongresszusán Jakab Péter kihívójaként elindult az elnöki pozícióért, azonban nem tudott maga mögé állítani elég támogatót. Ezt követően azt írta, nyilvánvalóvá vált számára, hogy „az a politikai közösség, amelynek az utóbbi 13 évben tagja és építője volt, nem azon az úton kíván tovább haladni, ami hazája jövője szempontjából üdvös”.
Arra utalt, hogy a Jobbik letért a jobboldali, polgári irányvonalról, ezért egyértelműen Jakabot okolta.
Majd fél évvel a kilépése után Stummer visszatért: ezúttal a Momentum színeiben.
A párt vezetői hangsúlyozták, mindenkit várnak, aki képes szövetségben gondolkodni, és a „fényt választja árnyék helyett”. Szerintük a kormányváltás egy nehéz, hosszú folyamat, a Momentum azonban nem fog hazudni a választóknak.
Az ismét Budapesten ténykedő politikus pedig azt írta, azért választotta Gelencsér Ferencéket, mert itt értik, „hogy ennek az országnak a valóságos helyzetéről, lehetőségeiről és kilátásairól őszintén érdemes csak beszélni”. Csakhogy eközben a Jobbik visszatáncolt jobbközépre, de ezt ő már nem várta meg.
Stummer János volt jobbikos politikus a Facebook-oldalán jelentette be, hogy belép a Momentumba. Mint írta, meggyőződése, hogy a Momentum hazánk legjobb esélye arra, hogy a „mostaninál jobb, szerethetőbb, szabadabb Magyarországot" építsen. Kifejtette, jövök, mert ez a közösség érti, hogy ennek az országnak a valóságos helyzetéről, lehetőségeiről és kilátásairól őszintén érdemes csak beszélni."
Visszatérve Stummer új pozíciójára, érdeklődtünk nála, meg tudja-e erősíteni az értesüléseinket, de a politikus a Momentum sajtóosztályához irányított minket, megjegyezve: rajtuk múlik, kapunk-e egyáltalán válaszokat a következő kérdésekre:
- Vagyis, hogy tényleg a 18. kerületi önkormányzatnál kötött ki újdonsült politikusuk?
- Valóban a kerületi jobbikos alpolgármester, Makai Tibor mellett dolgozik párttársuk?
- Amennyiben ez így van, mit szólnak ehhez a Momentumban?
- Arra is kíváncsiak voltunk, mennyit kereshet Stummer az önkormányzatnál?
Hasonló kérdéseket tettünk fel az önkormányzat sajtóosztályának és a jobbikos alpolgármesternek is, hozzátéve azt is, ki hívta Stummert a hivatalhoz, s hogy ott milyen munkát vállalt a politikus?
Megkereséseinkre csupán Makaitól érkezett egy igen szűkszavú válasz. Szó szerint idéznénk:
„Jók az értesüléseik, Stummer János valóban a 18. kerületi önkormányzatban dolgozik. Munkájával a magunk részéről maximálisan elégedettek vagyunk.”
Nem derült ki továbbra sem, tehát, hogy az egykori jobbikost ki hívta a DK-s kerületbe, hogy Stummer Makai mellett dolgozik-e, milyen munkakörben, s hogy a politikus mennyit keres.
Átigazolási szezon
Az önkormányzati választások közeledtével mozgolódások indultak az ellenzéki pártokon belül. Úgy tűnik, a DK és a Momentum is óriási energiát fektet politikusok átigazolásába. Előbbi erőt fitogtat, utóbbi pusztán állva szeretne maradni.
A Gyurcsány-párt például minap jelentette be, hogy Szücs Balázs erzsébetvárosi alpolgármester immár őket erősíti, nem a Párbeszédet. Déri Tibor időközben a DK-val szavaz a Momentum helyett. Korábban pedig két városvezető is elhoztak a szocialistáktól: az óbudai Kiss Lászlót, illetve a 18. kerületi Szaniszló Sándort. Gelencsérék most átültették Stummert a Jobbikból, azonban információink szerint ezt nem mindenki értékelte a Momentumon belül.
A momentumos pártvezért egyébként is rengeteg kritika éri. Legutóbb az Amerikai Népszava szállt bele: „teljes erővel halad a Momentum »harmadik utas« kódolt fasizálódása a pártelnök vezetésével. (…) Gelencsér Ferenc a csurkista MDF-et támogató családból származik, aki Orbán Viktor egyik lelkes híve volt, akit saját elmondása szerint a 2006-os puccskísérlet indított a politika felé, méghozzá a puccsisták oldalán”.
„Nagyszerű érzés volt az ELTE tanárának, de a szívem mindig a haza szolgálata felé húzott" - vallja Stummer János, a Jobbik politikusa minapi Facebook-videójában. Stummer korábban volt a párt budapesti elnöke, erzsébetvárosi polgármesterjelöltje, majd 2018-tól parlamenti képviselője. Most a Békés megye 1. számú választókörzetében indul a hatpárti ellenzéki összefogás színeiben az áprilisi választáson.
Nyitókép: Facebook