A botrány kirobbanásakor már oktató, korábban a kollégiumi hallgatói önkormányzatot vezető Stummer tagadta, hogy ő írta volna ezt a sort a listára, sőt, a korabeli sajtóbeszámolók szerint perrel fenyegetőzött azokkal szemben, akik ezt állítják. (Ezt mi sem tesszük.) Végül magától elhagyta az egyetemet, hogy a politikai pályára koncentráljon. Ezt követően az önkormányzati választáson a VII. kerületben indult, egyik kampányszövege pedig ez volt: „Kiépítjük a mindent látó és rögzítő kamerarendszert.”
Hatalmas vihart kavart, hogy a gólyatáborba jelentkezőket világnézetük, pártszimpátiájuk, felekezeti hátterük és vélt származásuk alapján jellemezték. Az adatbázis egyik szerkesztője és a HÖK elnöke elismerte a listák létét, de azt állították, a kényes részleteket utólag hamisította valaki. Politikai szinezetet az adott a történetnek, hogy az ügyben számos jobbikos hallgatói önkormányzatos szereplő is érintett volt, Stummer mellett Szávay István, Nemes László és Garbai Ádám. A „szerzők” a gólyák Facebook- és IWIW-profiljai alapján dolgoztak.