Horror Németországban: teherbe ejtette saját lányát az eritreai menekült
A hatóságok több mint 50 férfitól vettek DNS-mintát a migránsszállás lakói közül, hogy azonosítsák a tettest.
Augusztus 20-án startolt A Nép Pártján Mozgalom. Jakab Péter azóta is rodeózik, tagokat toboroz, de a tömörülést még nem jegyezhették be, legalábbis a Bíróság.hu adatbázisában ennek nem leltünk nyomára.
Érdekes dolgokra akadt a Mandiner.hu Jakab Péter mozgalma, A Nép Pártján Mozgalom környékén.
A volt baloldali miniszterelnök-jelölt augusztus 20-án jelentette be: megalakult mozgalma. Nem sokkal azt követően tehát, hogy augusztus 11-én kilépett a Jobbikból, amelynek több évig volt a vezetője.
„Azt kell hogy mondjam így az államalapítás ünnepén, hogy ennek a hazának nem kevesebbre lenne szüksége, mint egy új Szent Istvánra. Egy vezetőre, aki képes az egymással harcoló, egymással folyamatosan torzsalkodó törzsekből egy egységes nemzetet építeni, egy olyan államot építeni, ami megvéd, nem megfoszt” – jelölte ki Jakab az új tömörülés irányvonalát.
Csakhogy A Nép Pártján Mozgalom nem található a Bíróság.hu nyilvános adatbázisában, a civil szervezetek névjegyzékében. A tömörüléshez köthető közzétételek, pénzügyi beszámolók sincsenek feltöltve a felületre. Utóbbi egyébként érthető, hiszen csak nemrég alakultak Jakabék. De hogyan alakulhattak meg, ha bejegyzésre utaló dokumentumok sem találhatóak meg a nyilvános adatbázisban?
Összehasonlításképpen: Karácsony Gergely főpolgármester, szintén volt baloldali kormányfőaspiráns 2021 májusában jelentette be a 99 Mozgalom indulását, a civil szervezetek névjegyzékéből pedig kiderül, hogy egy hónapra rá már jogerőre is emelkedett a tömörülés bejegyzése. Márki-Zay Péterhez köthető Mindenki Magyarországa Mozgalom úgyszintén szerepel a Bíróság adatbázisában.
A helyzet tisztázása végett csütörtök délután, levélben kerestük meg Csonki Dávidot. Miért őt? Mert Csonki Jakab bizalmasának tekinthető, több szempontból is. Az aktivista 2020 tavaszáig még a Párbeszéd Békés megyei szervezetének volt az elnöke, májusban azonban lelépett Karácsonyéktól, hogy el tudjon szegődni a Jobbikhoz. „Régen is szimpatizáltam a Jobbikkal, tetszett, hogy egy erős, határozott kiállású párt. (…) Teljesen más együtt dolgozni jobbikosokkal, mint baloldali politikusokkal, előbbiek határozottan és keményebben tudnak küzdeni” – indokolta Csonki a váltást az Alfahírnek. Jakab ekkor külön Facebook-bejegyzésben is üdvözölte az új tagot. Mint fogalmazott, egy „tisztességes békési srác” csatlakozott hozzájuk. Csonki hivatalos Facebook-oldaláról pedig most az olvasható ki, hogy A Nép Pártján Mozgalomba is követte Jakabot.
Jakab bizalmasától azt szerettük volna tehát megtudni,
Továbbá, Csonki egyik bejegyzése nyomán – amely arra invitálja követőit, anyagilag is támogassák „A Nép Pártján Mozgalom csapatának és a nép hangjának, Jakab Péternek a munkáját”; ehhez pedig egy Jakab Péter Dénes nevén levő számlaszámra várják az adományokat – azt is meg szerettük volna tudni, miért erre a számlaszámra várják a támogatásokat? Mire költik a beérkező adományokat? Készül-e valamiféle elszámolás annak érdekében, hogy mások is megismerhessék a működésüket?
E mellett afelől is érdeklődtünk, hány tagot számlál mozgalmuk? Utóbbi azért érdekes, mert portálunk szeptemberben már megkereste A Nép Pártján Mozgalmat, akkor azt közölték, hogy nagyságrendileg 20 ezren jelezték csatlakozási szándékukat. A céljuk pedig az, hogy az év végére megszervezzék az országos lefedettségüket. „A Nép Pártján Mozgalom a párttá alakulást egy olyan rangnak tekinti, amelyért meg kell dolgozni, és amelyért meg is akarunk dolgozni.” Ergo: akkor alakulnának párttá, ha megfelelő társadalmi támogatottság alakul ki mögöttük.
Cikkünk megjelenéséig válaszokat nem kaptunk Csonki Dávidtól, a tömörülés sajtórészlegétől viszont igen. Ebben az áll, hogy
Mint írták, hogy a bejegyzésre mikor kerül sor, azt a bíróság tudja megmondani, „az ország jelenlegi helyzetében ugyanakkor a mozgalom egyetlen napot sem hajlandó elvesztegetni bírósági procedúrák miatt, ezért a tagtoborzást és az adománygyűjtést is folytatjuk, hisz mozgalmunk állami támogatás nélkül építkezik”.
Portálunk érdeklődésére kifejtették, több mint 20 ezren jelezték csatlakozási szándékukat; aktivistáik folyamatosan keresik fel őket, és országszerte alakulnak meg A Nép Pártján Mozgalom közösségei.
A támogatásokra vonatkozó kérdésünkre azt válaszolták,
Hozzátették, az összeg egyelőre nem került felhasználásra, a mozgalommal kapcsolatos költségeket Jakab a saját tiszteletdíjából fizeti.
Nyitókép: Facebook