A túloldalon nehezebb a helyzet, hiszen a Jes Atidnak jósolt – pozitív esetben – 27 szék mellett a a baloldali Munkapárttal és a Mereccel, illetve a Nemzeti Egységpárttal együtt is csak 47 székük lenne. Lehetséges csatlakozó az Izrael az Otthonunk párt, mely az oroszajkú bevándorlókat képviseli, és mely elutasítja az együttműködést minden vallásos párttal (tehát Netanjahu oldalán sem fognak felbukkani), de nekik is csak 5-6 széket jósolnak, ez még így is csak 53.
A Netanjahu-ellenes tábornak tehát mindenképpen szüksége van az arabok támogatására,
de a Hádás-Tá’ál párttal a teljes jobboldalon kívül a Nemzeti Egységpárt és az Izrael az Otthonunk párt is elutasítja az együttműködést, minek utána ez az arab párt az izraeli „megszállás" végével, a telepek felszámolásával és Kelet-Jeruzsálem palesztin fővárossá tételével kampányol. Így csak a Rá’ám marad, mely párt már a korábbi egységkormányban is erősen zsarolta Bennettet, illetve a Bálád, melyet bejutási küszöb alá mérnek.