A képen a SMACS 0723 galaxishalmaz látható úgy, ahogyan 4,6 milliárd évvel ezelőtt megjelent, azaz tőlünk 4,6 milliárd fényév távolságra helyezkedik el. A fotó az univerzum csak egy apró szegletét fedi le: akkora területet, mintha karnyújtásnyira tartanánk egy homokszemet az ég felé – magyarázták.
Korábban a Hubble heteken keresztül készítette a hasonló fotókat, az eredmény pedig fekete-fehér és kevésbé részletes volt, így a mostani hatalmas áttörésnek számít a kutatások szempontjából – írta a portál.
A James Webb amerikai űrteleszkóp által először közel infravörös fényben készített kép az NGC 3132, más néven Caldwell 74 vagy Déli Gyűrű csillagköd közepén lévő fényes csillagról a NASA pasadenai Jet Propulsion Laboratóriumában (MTI/AP/NASA, ESA, CSA, STScI/Space Telescope Science Institute Office of Public Outreach)A James Webb amerikai űrteleszkóp által készített kép a Stephan's Quintet nevű, a Pegazus csillagképben elhelyezkedő, öt galaxisból álló csoportról a NASA pasadenai Jet Propulsion Laboratóriumában (MTI/AP/NASA, ESA, CSA, STScI)
Kallixtusz a török kiűzését tűzte ki végső célnak, amelyre reális esélye nem lehetett. A Hunyadi-szériában nem kapott komoly súlyt, a történelemben annál inkább.
Az a fotó, amit bemutattak, hamis színezéssel készült, tehát a félnap több is volt. Továbbá le van butítva. Ha 4,6 milliárd év alatt ért ide a fénye, az nem azt jelenti, hogy most is pont ekkora távolságra van tőlünk. Ugyanis mozog és a Tejútrendszer is mozog. Úgy kell elképzelni, mint egy mozgó tankot, amelyből kilőnek egy lövedéket és az eltalál egy másik mozgó tankot. Nagyon is valószínű, hogy csaknem 5 milliárd év alatt továbbállt.