Elképesztő mértékű a drágulás Magyarországon. Erről viszonylag keveset lehet hallani, még az ellenzék részéről is.
Ráadásul ez az infláció le van törve. Engem teljesen meglepett, hogy a miniszterelnök a kamarai beszédben elmondta, hogy úgy nyolc és fél százalék az infláció, s ha hagynák és nem lenne ilyen-olyan ármegkötés, akkor tizenegy lenne. Nem látom a gazdaságban azt, hogy milyen erők húznák le az inflációt két-három százalékos szintre. Ami miatt nem hallatszik az elégedetlenség, az a sok célzott juttatás, osztogatás, amit a lakosságra önt a kormány. Egyetértek azzal, hogy az infláció rendkívüli veszély, de szerintem utólag fog realizálódni az emberekben, meglehet, csak azután, hogy behúzták az x-et a rubrikába.
Napi szinten járok vásárolni, és azt látom, hogy egyre több az üres polc a boltokban. A drogériában feleannyi fogkrémfajta kapható, mint korábban, az élelmiszerboltokban üresen állnak a boros polcok, nincs olasz tészta, csak magyar, s hosszasan tudnám sorolni. Egyre kisebb a választék, amihez viszont egyre drágábban lehet hozzájutni. Ez azért beszédes lehet sokaknak, nem?