Elszabadult Soros magyar származású embere a New York Times-ban: szerinte Magyarországról plagizált Trump
Kati Marton korábban azt állította: Orbán Viktor kormányzása következtében most egy „hülye, ignoráns társadalom” él Magyarországon.
Több mint öt éve már, hogy a Mandiner elkezdte a példaértékű cigány életutakat bemutató Roma Példaképek portrésorozatát. Most új lendülettel vágunk bele a folytatásba!
Minden, hazánk sorsával foglalkozó, aggódó és tenni akaró polgár számára alapvetés: a mai magyar társadalom közeli és távolabbi jövője szempontjából kulcsfontosságú kérdés, mi lesz a népesség egyre nagyobb hányadát képviselő cigányság sorsa és útja, hogyan alakul az ő saját és a mi közös jövőnk.
Van miről beszélgetni, van min vitatkozni, van mit kibeszélni. Egy azonban nem kétséges: minden szócséplésnél többet érnek azok a cigány emberek, akik akár igen hátrányos helyzetből indulva, de e hátrányokat tehetséggel és kitartással leküzdve, mind a roma, mind a nem roma magyarok felé
A 2015-ben elkezdett Roma Példaképek sorozatunk ilyen embereket mutat be.
Az elmúlt években olyan személyiségekkel beszélgethettünk, mint Balogh Róbert lelkész, Orsós Zsuzsanna biológus, Jónás Tímea főápolónő vagy épp Káli-Horváth Kálmán, a Budapesti Református Cigány Szakkollégium igazgatója.
Életútjaikból és gondolataikból cigányok és nem cigányok egyaránt sokat tanulhatnak, épülhetnek, inspirálódhatnak.
Példakép-sorozatunk most folytatódik – először is Antal Istvánnal, a KINCS Társadalmi Csoportok Kutatóközpontjának vezetőjével!
(fotó: Földházi Árpád)